reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Samsung

Samsung ve Hyundai arasında kurulan otomobil odaklı ortaklık

Güney Kore merkezli dev isimler Samsung ve Hyundai arasında otomobil tarafına yönelik bir gelecek ortaklığı kurulmuş durumda.

Biliyorsunuz global olarak bir çip sorunu yaşanıyor. Bu durum büyük sorunlar doğuruyor. TSMC ve Samsung gibi çip üreticisi firmalar gelen inanılmaz yüksek talebe karşılık vermiyor.

Bu durum bildiğimiz kadarıyla 2022’nin ikinci yarısına kadar çözülemeyecek. İşte bunun ışığında önemli bir adım atıldı. Samsung ve Hyundai, devlet desteğiyle otomobil odaklı donanımsal geliştirme ortaklığı kurdu.

Bu ortaklığın arkasında Korean Electronics Technology Institute, Korea Automotive Technology Institute ve birçok Güney Kore bakanlıkları da yer alıyor.

Aktarıldığı kadarıyla Güney Kore yönetimi, ülkenin otomobil yarı iletkenleri konusunda dışa bağımlı olmasını istemiyor. Bu yüzden ülkenin iki devi aktif olarak sürece dahil ediliyor.

Ortak olarak otomobiller için yeni jenerasyon çipler / işlemciler geliştirilecek Samsung ve Hyundai, aynı zamanda pil yönetim çipi ile görüntü sensörü gibi donanımlar da hazırlayacak. İkilinin ortak gelişim hedefleri oldukça geniş olacak.

Bu sistemlerin hepsi Hyundai’nin gelecekte çıkacak otomobillerine güç verecek, yerleşik eğlence sistemlerinde kullanılacak. Aynı zamanda diğer firmalar da bunlardan satın alabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve Hyundai ortaklığı gelecek için önemli görünüyor

Şimdilik bu alanda büyük gelir elde etmeyi beklemeyen ancak elektrikli otomobillerin artmasıyla daha fazla müşteri kazanacaklarını düşünen dev ikili, gerçekten önemli bir adım atıyor.

Bu arada Samsung’un otomobil tarafına hiç ama hiç yabancı olmadığını belirtelim. Hatta firma kısa süre önce yeni nesil bir far sistemi dahi tanıtmıştı. Onun detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakında bakın