reklamı kapat

POPÜLER

Yeni BMW 5 Serisi
2020 BMW 5 Serisi

Makyajla gelen nitelikli değişimler; karşınızda yeni BMW 5 Serisi

Çevrimiçi paylaşılan resmi verileri üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen yeni BMW 5 Serisi, tasarım ve deneyim konusunda hissedilir farklılıklara sahip.

Bu ay içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz önemli isimlerden birisi olan yeni BMW 5 Serisi, Koronavirüs sancılarının eşliğinde dijital olarak karşımıza çıkarıldı. Daha önce netlik kazanan parçaların ışığında hissedilir bir makyaj operasyonuna alındığını gördüğümüz otomobilde, görünümle birlikte teknolojik değişimlerde kendisini hissettiriyor. Yeni model dış tasarım dinamikleriyle kolayca yerini aldığı versiyondan ayırt edilebilecek. Ön tarafta ızgara ve e iki L şekilli gündüz farları ile tamamlanan yeni standart Adaptif LED farlar altı çizilmesi gerekenler arasında yer alırken arka tarafta da yine stop lambalarında ve yeni arka lambalar versiyonlara göre egzozlarda değişimler hissedilir olacak.

2020 BMW 5 Serisi

Yeni BMW 5 Serisi için satır başları

Yeni 5 Serisi’nin kokpitinde ise dışarıda oranla daha sakin dokunuşlar karşımıza çıkıyor. Aracın tüm versiyonlarında 12.3 inç dokunmatik ekranlı iDrive 7 bilgi-eğlence sistemi standart olarak gelirken navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto’yu da barındırıyor. 12.3 inçlik dijital sürücü ekranı da yine kullanıcı deneyimindeki en etkin oyuncular arasında. Mühendislerin en büyük değişim pastasını, eklenmesiyle birlikte verimlilik konusunda araçları ileriye taşıyan 48V başlangıç jeneraötürlü hibrit ile kaputun altına sakladığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan rakamsal verilerde 2.0 litrelik benzinli motorun tek başına 181 beygir güç ürettiği ve elektrik desteğini de arkasına alarak toplamda 228 beygirlik güç ve 420 Nm’lik tork dolaylarında gezdiği görülüyor. Bu kombinasyonla birlikte 5 Serisi’nin 0’dan 100’e hızlanması 5,7 saniye sürerken maksimumda 234 km/s hıza erişilebiliyor. Ailenin üst sıralarında yer alan 3.0 litrelik altı silindirli turbo versiyon ise 335 beygir güç ve 450 Nm torkla yola devam ediyor. 540i rozetiyle sunulan bu motorla birlikte otomobilin 0’dan 100’e hızlanması en iyi derecede 4,6 saniye sürüyor. 4,4 tirelik makine ise 523 beygir güç ve 750 Nm torkla ailenin performans noktasındaki zirve noktalarında başı çekiyor. Açıklanan verilere göre bu kombinasyon 0-100 oranını 3,6 saniyede yakalamaya olanak tanıyor. Tanıtımıyla birlikte sipariş süreci de başlayan yeni 5 Serisi, 530i versiyonu üzerinden yurt dışında yaklaşık 54.000 dolara alıcı bulacak. En üst pakette ise bu rakam 76.800 dolara kadar esniyor.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe

İLGİLİ HABERLER