reklamı kapat

POPÜLER

BMW M5 motorlu Ford Transit’in drift testine konuk olun [Video]

25 Şubat 2017

Performans parçalarının test edilmesi için geliştirilen bu Transit, akıllardaki tüm Transit kalıplarını tamamen değiştiriyor.

Transit denildiği zaman akıllarımıza gelen şablon bellidir. Ford tarafından ticari ve taşımacılık amaçlı geliştirilen dizel motorlu standart bir yol aracı. Haberimizdeki Transit’i muhtemelen tüm dünya üzerindeki Transit modellerinden ayıran özelliğiyse BMW M5’ten alınan sekiz silindirli makine ile adeta standart bir performans otomobili dinamikleriyle pistte elde ettiği drift yetenekleri. Transit Center‘da görev yapan ekip tarafından geliştirme süreci yürütülen bu yedinci jenerasyon Ford Transit‘in özel bir adı bile var; “Drift Bus


Otomobillerde ekstra sunulmak üzere geliştirilen performans parçalarının üretim aşamasına geçmeden evvel testlerinin yapılması amacıyla modifiye edilen Drift Bus’ın bizlere yansıyan son görüntüleri gerçekten takdire şayan. Bu bölümde Trateo‘nun otomobiller için geliştirdiği disk ve tekerlek göbeğinin test edildiği ifade edilen görüntülerde, Transit’in neredeyse buzlu zemin üzerindeki dönüşleri inanılmaz kolay bir şekilde alabildiğini görüyoruz. Fren sistemlerinin yanı sıra süspansiyon ve altyapıda görev yapan önemli parçalarının da testlerinin yapıldığı parkurda belirlenen kriterler sağlanırsa başarılı olarak nitelendirilen parçaların seri üretime geçilmesine izin veriliyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri izlesi oldukça keyifli bir video ile baş başa bırakıyoruz.

VİDEO

YORUMLAR