reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Karma işten çıkartma

GoPro’dan Karma’nın başarısızlığı sonrası kaçınılmaz adım

Aksiyon kamerası pazarının lider ismi GoPro, biliyorsunuz Karma isimli bir drone modeli satıyor. Ancak tam bir başarısızlık örneği olan bu drone, birçok çalışanın işine neden olmuş görünüyor.

Resmi açıklamasının yakında yapılacağı belirtilen detaya göre GoPro, 200 ila 300 arasında çalışanını işten çıkartıyor. Büyük çoğunluğunun Karma departmanında olduğu bu çalışanlar, resmi olarak da bilgilendirilmiş durumda. 2017 içerisinde 270’den fazla personeliyle yollarını ayıran şirket, yenil yıla da benzer bir adımla giriyor. Ancak baktığımız zaman bu kötü durum maalesef hiç de büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Bilmeyenler için Karma ilk satışa çıktığında sadece 16 gün boyunca raflarda yer alabilmişti. Oluşan bir sorun nedeniyle havada gücü kesilen ve kötü şekilde yere düşen Karma, daha sonra toplatılıp sorunu çözülerek yeniden satışa sunulmuştu. Ancak daha sonrasında DJI‘ın satışa çıkarttığı Mavic Pro sonrasında adı bile anılmayan ürün, adeta unutuldu gitti.

GoPro yeni kameralarıyla da eleştiriliyor

Hero 6 serisiyle beklenen atılımı yapamayan şirket, drone tarafını bırakın aksiyon kamerası tarafında da sorunlar yaşıyor. Açıklanan 2017 son çeyrek rakamlarına göre artık yeniden kar elde edebilen bir şirket halini alan şirket, yine de maddi sorunları tam olarak çözemiyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde tam 104 milyon dolar kayıp açıklayan firma, çok ciddi adımlar atması gereken bir konumda bulunuyor.

İlgili Video