reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Karma Hero 6 Black

Karma’ya son noktayı koyan GoPro, müjdeli bir haber verdi

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla gelen ilk firma GoPro, biraz önce çok da sürpriz olmayan bir Karma odaklı açıklama yaptı. Açıklamada hem olumlu hem de oldumsuz detaylar var.

Geçtiğimiz günlerde 200 ila 300 arasında çalışanını işten çıkartacağı haberiyle gündeme gelen firma, bunu gerçeğe dönüştürdü. Global iş gücünü 1,254 kişinden 1,000 kişiye çekeceğini yani 254 kişiyle yollarını ayıracağını belirten firma, drone pazarından da çıkacağını açıkladı. Karma ile başarının ucundan kenarından geçemeyen firma, drone pazarının rekabet düzeyine ayak uyduramadı. Burada adeta DJI‘ın karşısında ezilen firma, bu adıma rağmen mevcut Karma müşterilerine destek verilmeye devam edileceğini söylüyor. Hatırlamak adına drone, ilk satışa çıktığında sadece 16 gün boyunca raflarda yer alabilmişti. Oluşan bir sorun nedeniyle havada gücü kesilen ve kötü şekilde yere düşen drone, daha sonra toplatılmış ve sorunu çözülerek yeniden satışa sunulmuştu. Ancak piyasaya daha iyi modellerin çıkması firma için işleri toparlanamaz seviyeye getirdi.

GoPro’dan Karma harici güzel bir haber de geldi

Şirket drone tarafını tarihe gömdü ancak esas para kazandığı aksiyon kamerası pazarında önemli bir adım attı. Satışa çıktığından bu yana ciddi eleştirilere maruz kalan HERO 6 Black‘in fiyatı 499 dolardan 399 dolara çekildi. Yani tam 100 dolar indirim gören kamera, bu adımla oldukça rekabetçi bir seviyeye iniş yaptı. 2017 son çeyrek rakamlarına bakıldığında artık yeniden kar elde edebilen bir şirket halini alan GoPro, yine de maddi sorunları tam olarak çözemiyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde tam 104 milyon dolar kayıp açıklayan firma, daha önce de söylediğimiz gibi sağlam adımlar atması gereken bir konumda bulunuyor.

İlgili Video