reklamı kapat

POPÜLER

Kopin ve Pico Interactive Eagle ev sinema sistemi

Gözünüze takabileceğiniz “fütüristik” ev sinema sistemi

CES 2018‘nin de gösterdiği üzere televizyonlar ve monitörler güç geçtikçe büyüyor. Ancak ben filmleri daha farklı bir deneyimde izlemek istiyorum derseniz karşımıza Kopin ile Pico Interactive tarafından hazırlanan prototip ev sinema sistemi Eagle çıkıyor. Gelecek bu mu dersiniz?

Kopin ile Pico Interactive şirketlerinin ortak çalışması Eagle, dediğimiz gibi henüz prototip aşamasında bulunuyor. Ancak geliştirilen ürün özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kafa üstü kulaklık formunu önünde taşıdığı ekran bölümüyle farklılaştıran cihaz, temel olarak giyilebilir bir -ev sinema sistemi. Bünyesinde 0,49 inç boyutunda OLED ekranlar yer alan ürün, söylendiği kadarıyla karşınıza 80 inçlik bir ekran getiriyor. Kişilerin ortamdan tamamen kopartmayan yani film izlerken çevrenizi görebilmenize imkan tanıyan ürün, 720P çözünürlük değeriyle biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Buna rağmen tam 1000 nit parlalık sunan Eagle, hareket halinde de kullanılabilecek gibi duruyor.

Kopin ve Pico Interactive, Eagle ile farklı düşünüyor

Benzer sistemlerden farklı olarak daha kullanılabilir görünen giyilebilir ev sinema sistemi, ilk olarak Çin pazarında satışa çıkıyor. Henüz fiyatı ve satış tarihi hakkında açıklama yapılmayan giyilebilir ürün, büyük ihtimalle global pazara çok geç gelecek. Genel mantığı yenilikçi olmasına rağmen son kullanıcı arasında yaygınlaşması zor olan ürün, yine CES 2018‘in dikkat çekenleri arasında yer alıyor.