reklamı kapat

POPÜLER

IMAX kişiye özel ev sinema sistemi kuruyor

Deadpool, Captain America, Batman v Superman, X-Men, Warcraft derken son zamanlarda IMAX filmleri bütçeleri biraz sarstı. Her seferinde 3D IMAX biletlerine dünya para ödemekten bıktıysanız kişiye özel IMAX ev sinema sistemi sizi bu dertten kurtarabilir. Tek yapmanız gereken ilk sefer için kesenin ağzını “biraz” daha açmak.

Şaşalı sinema salonlarında gözleri kör edici 3D görüntüler eşliğinde filmin içine girmek her zaman mümkün olmuyor. Kiminin mısırıydı, kiminin kahkahasıydı, berikinin kaya kafasıydı, çocuk zırıltısıydı derken aylardır beklediğiniz film, pek de hoş bir deneyimle bitmeyebiliyor. IMAX de keyfine düşkünler için artık sadece sinema salonlarına değil, evlere de aynı sistemi kuruyor. Üstelik yalnızca 400 bin dolara!

400 bin dolarlık “Palais” isimli giriş seviyesi sistemde 4K 2D/3D projektörlerden dokunmatik uzaktan kontrole, özel sinema koltuklarından ses sistemine kadar her şey mevcut. Kendi multimedya sistemi yüksek çözünürlüklü Blu-ray ve TV içeriklerini izletse de yeni IMAX filmlerini indirip izlemeye yarayan set üstü kutusu ekstra ücrete tabi. Onun da fiyatı 10 bin dolarcık. 16 kişi kapasiteli bu sistemin dışında bir de 40 kişilik tam teşekküllü en üst seviye bir sistem daha var. Platinum isimli IMAX ev sinema sisteminin fiyatı da 1 milyon dolar.