reklamı kapat

POPÜLER

sinema Cinera Edge

Sinema salonunu evinize getiren Cinera Edge ile tanışın [Video]

Koronavirüs nedeniyle sinema salonlarına gitmek istemeyenler için çok iddialı görünen bir giyilebilir ürün daha karşımızda yer alıyor. İşte önemli detaylarıyla Cinera Edge.

Günümüzde sinema deneyimi vadeden birçok giyilebilir ürün yer alıyor. Ancak bunların birçoğu bu vaadini tam olarak yerine getiremiyor. Cinera Edge ise bu konuda çok iddialı görünüyor. Bir Indiegogo projesi olan ve burada konan 10 bin dolarlık hedefini tam 335 bin dolara tamamlayan ürün, 2560×1440 piksel çözünürlükte iki adet OLED ekrana sahip. Bu sayede çok yüksek kontrast ve renk kalitesi sunan model, söylendiği kadarıyla 66 derece yatay görüş açısına sahip. Burada IMAX’in 70 derecelik görüş açısına oldukça yaklaşan ve 5K çözünürlüğe sahip şekilde lanse edilen Cinera Edge, ayrı bir ses sistemi ya da kulaklığa da ihtiyaç duymuyor. Çünkü ürünün gövdesinde entegre kulaklık sistemi yer alıyor. Burada 5.1 surround ses verebilen Cinera Edge, Android işletim sistemi üzerine (16 GB dahili depolama) kuruluyor ve Pro versiyonunda HDMI 2.0 girişine de sahip. Bu sayede model oyun konsolları ya da bilgisayarlar için de ayrı bir ekran haline gelebiliyor. Pro sürümde ayrıca 32 GB dahili depolama yer alıyor. Birçok benzerinden ve geliştirici firmanın ilk sürümden çok daha kompakt olan giyilebilir sinema ekranı, kişilerin karşısına tam olarak 20 metreden 1.200 inç bir ekran izleniyormuş deneyimi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sinema tutkunlarının bayılacağı Cinera Edge gerçekten iyi görünüyor

Toplam ağırlığının 490 gram olduğu açıklanan model, 5.200 mAh‘lık yerleşik piliyle 3 saatlik bir film keyfi sunuyor. Bu değer çok fazla olmasa da birçok kişi için yeterli olacaktır deniyor. Kontrolü için dışında dokunmatik bir yüzey yer alan 3D destekli Edge, normal sürümde 449 dolarlık bağışla elde edilebiliyor. Pro sürüm ise 549 dolar fiyata sahip. Global dağıtım ise 2020 Aralık ayında olacak deniyor. Modelin resmi tanıtım videosunu sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.