reklamı kapat

POPÜLER

Citroen E-Mehari

“Artırılan elektrik menzili” ve hardtop tavan opsiyonuyla 2018 Citroen E-Mehari

Geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleştirilen sınırlı üretim versiyonun özellikleriyle donatılan 2018 Citroen E-Mehari, tasarımıyla fark yaratmaya devam edecek.

Citroen’in ürün gamındaki tamamen elektrikli modellerden birisi olan E-Mehari, bu zaman kadar farklı tasarımı ile ön plana çıkmıştı. Son olarak Citroen’in Fransa merkezli moda şirketi Courreges ile ortaklığa giderek sınırlı bir versiyonla Ağustos 2017’de karşımıza çıkardığı araç, yeni yılın girmesiyle birlikte güncellenmiş bir versiyonla 2018 model yılına kavuştu. Kokpit ve tavan bölümlerinde yapılan değişimlerinin yanı sıra artık sınırlı üretim versiyonda sunulan performans değerlerinin standart hale getirildiği araç, farklı bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcıların ilgisini çekmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Yansıyan teknik değerler

İçerisinde, ön konsolu ve su geçirmez yapıdaki koltukları başta olmak üzere pek çok parçası tamamen yenilenen Citrone E-Mehari’de şüphesiz en çok farkı yaratan parça sökülebilir yapıdaki tavan olacak. Aracın malzemelerinde de güçlendirmeye gittiklerini belirten Citroen geliştiricileri tavanla birlikte izolasyonun hissedilir oranda iyileştirildiğinin altını çiziyor. Courreges versiyonuyla birebir aynı olan teknik değerlere baktığımızda önceki jenerasyona göre yüzde 20‘lik iyileştirmenin yapıldığını hatırlıyoruz. 67 beygir güç ve 166 Nm tork üreten motoruyla 0’dan 100’e hızlanmasını 7,3 saniyede tamamlayabilen araç saatte maksimum 110 kilometre hıza erişebiliyor. Üzerinde 30kWh‘lık batarya paketini barındıran E-Mehari By Courreges, NEDC verilerine göre tek seferde kat edebildiği menzil mesafesiyse 195 kilometre civarında. Citreoen’in paylaştığı verilere göre E-Mehari’nin bataryası 16A’lık bir kaynak üzerinden 10 saat civarında tamamen dolu hale gelebiliyor ki bu çok da iyi bir rakam sayılmaz. Yurt dışında 19.500 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan aracın hardtop versiyonu için ekstra 6.000 euro’yu gözden çıkarması gerekiyor.

İlgili video