reklamı kapat

POPÜLER

GoPro

GoPro’nun yeni kamerasından gelen ilk duyumlar

Aksiyon kamerası pazarını oluşturan firma GoPro, son yıllarda büyük maddi sorunlar ile gündeme geliyordu. Sürekli olarak zarar açıklayan firma, en sonunda işleri yoluna koymaya başladı.

Açıklanan son çeyrek rakamlarına göre GoPro artık yeniden kar elde edebilen bir şirket. Bu noktada 15 milyon dolarlık bir net kazanç elde eden şirket, geçtiğimiz yılın aynı döneminde tam 104 milyon dolar kayıp açıklamıştı. Son çeyrekte toplam 330 milyon dolar gelir sağlayan aksiyon kamerası üreticisi, baktığımız zaman 2016’nın aynı döneminde 240 milyon dolarda kalmıştı. Yeni kamerası Hero 6 performansıyla çok eleştiriliyor olmasına rağmen işleri yoluna koyduğu görülen üretici, önemli bir detay olarak yeni bir kamera hazırlığına da girmiş durumda.

GoPro

GoPro, 2018’de yeni aksiyon kamerası tanıtacak

Şirketin tanıtacağı yeni kamerası söylendiği kadarıyla ufak gövdesiyle oldukça beğenilen Hero Session modelinin yerini alacak. Giriş seviyesine hitap edeceği söylenen aksiyon kamerası, iki yıllık modelin hem ses hem de görüntü kalitesini çok daha iyi hale getirecek. Aynı tasarımı koruması beklenen olası adıyla Hero Session 2, Hero 6’nın kardeşi olarak güzel bir alternatif oluşturacak. Karma modeliyle drone pazarına da adım atan şirket, göründüğü kadarıyla yenilediği drone modeliyle de önemli satış rakamlarına ulaşıyor.