reklamı kapat

POPÜLER

Emoji

En çok kullanılan emoji belli oldu

Son yıllarda iletişim kurma şeklimizi değiştiren emoji, artık olmazsa olmaz internet unsurları arasında yer alıyor. Sosyal medyanın ayrılmaz objesi, Apple‘a göre en çok şu versiyon etrafında toplanıyor.

Teknoloji devi Apple‘ın açıklamasına göre sevinç gözyaşları en popüler emoji konumunda bulunuyor. Gülmekten ağlamanın emoji dünyasındaki versiyonu, görünüşe göre kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Aşırı komik şeylerin sonunda mutlaka gördüğünüz bu yüz ifadesi, hem yazanı hem karşı tarafı mutlu ediyor. İnsanlar mutlu etmeyi sevdikleri için de bu ifadeyi sık sık kullanıyor. Apple bu tespitini Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki iOS ile Mac kullanıcıları için yapıyor ancak sevinç gözyaşları yüz ifadesi diğer bölgelerde de oldukça çok kullanılıyor. Apple’a göre ikinci en popüler ifade kalp olurken, üçüncü sırada ise ağlayan surat bulunuyor. Bu altyapının üstünde ise artık Apple yapımı Animoji yer alıyor.

Emoji
Emoji

Emoji dünyası gün geçtikçe büyüyor

Apple ile Google gibi isimler yüz ifadeleri için çalışmaya devam ediyor. Sürekli olarak karşımıza yeni seçenekler ile çıkan devler, bu alana bizlerden daha çok önem veriyor. Yeni neslin sadece yüz ifadeleri ile konuşabildiği göz önüne alındığı zaman da bu durumu oldukça mantıklı görünüyor. Bu sonuçlar sonrası sormak istiyoruz. Siz en çok hangi yüz ifadesini kullanıyorsunuz?