reklamı kapat

POPÜLER

Nissan’ın Navara tabanlı yeni SUV modelinin tanıtımında önemli gelişme

05 Kasım 2017

Geliştirilen SUV ile ilgili açıklamalarda bulunan departman sorumlusu Ashwani Gupta, tanıtımla ilgili önemli ipuçları verdi.

Navara ile sınıfında ödülleri toplamasının ardından ve Mercedes ile X-Class için altyapı paylaşımı yapan Nissan, büyüklerin sınıfında yepyeni bir model sunmaya hazırlanıyor. Bir süredir geliştirme süreci devam eden ve test sırasında kamuflajlı olarak yakalanan yeni modelin ismiyse henüz netlik kazanmış değil. Navara tabanlı olarak sunulacak modelin Pathfinder‘ın da yerine gelebileceği şimdilik masada görünen detaylar arasında. Geliştirme sürecinde olan her model gibi tanıtımı merak edilen araçla ilgili ilk önemli ipucunu Nissan’ın ticari araçlardan sorumlu patronu Ashwani Gupta verdi.

SUV için ilk hedef Pekin

Nissan’ın ürün gamındaki yenilikçi karakterini kaybetmeden yoluna devam edeceğini ifade eden Gupta; “Nissan, her sınıfta olduğu gibi SUV konusunda son derecede yetkili ve deneyimli bir marka. Halihazırda testlerini sürdürdüğümüz bu yeni modelde de bu yetkinlikten izler göreceksiniz. Şimdi bana ne zaman tanıtılacağını soruyorsunuz lakin biraz daha beklemek zorunda olduğunuzu belirtmem gerekiyor. En azından Pekin Otomobil Fuarı’na kadar.” diyerek önümüzdeki yılki fuarı yeni modelin tanıtımı için dolaylı yollardan işaret etti. Mitsubishi Pajero başta olmak üzere birçok çetrefilli rakibin karşısına çıkacak olan araçla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.