reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’ten, meraklılarını üzecek Nissan Navara açıklaması

Ranger Raptor’a karşı düşünülen daha yetenekli bir Nissan Navara versiyonu, planlandığı Mercedes desteğini alamayacak gibi gözüküyor.

Ford’un 2.0 litrelik motor kombinasyonuyla Ranger Raptor‘u hayata geçirme hamlesinin ardından, pickup sınıfında karşı adımların geleceğini ilk andan itibaren hissetmeye başlamıştık. Nitekim sınıfın liderlerinden Navara ile Nissan, bizleri çok fazla bekletmeden daha agresif ve güçlü bir versiyon için kolları sıvadığını şubat aynın son günleri içerisinde duyurmuştu. O dönem marka içerisinde gelen resmi açıklamayla birlikte elimizde var olan en büyük ihtimal, Mercedes ile yapılan X-Class ortaklığına benzeyen bir ortaklık kurulmasıydı. Bu ortaklığın odak noktasında ise 3.0 litrelik V6 motor yer alıyordu. Gövde panelleriyle karakteri güçlendirilmiş ve kaputunun altında altı silindirli bir motora sahip Navara hayali kuranları ise şimdilik bir hayal kırıklığı bekliyor gibi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ürün Geliştirme Müdürü Scott Williams, böyle bir ihtimalin asla gerçekleşmeyeceğini söyleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Olasalık çok düşük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan ile yapılan pickup ortaklığının sadece altyapı paylaşımı üzerine olduğunu ifade eden Williams, Daimler tarafından geliştirilmiş 3.0 litrelik altı silindirli makinenin bu sürece dahil olmadığının altını çizdi. Bunun gerçekleşmesi için ayrı bir anlaşma ve ödeme yapılması gerektiğini de söyleyen yönetici; “Evet, bu ünitenin talep edilmesi güzel bir şey. Lakin Nissan’ın bu motoru kullanmak için ortaya çıkan bedeli ödemeye niyetli olacağını pek sanmıyorum.” diyerek süreci gerçekleşmesi zor olarak nitelendirdi. 258 beygir güç ve 550 Nm tork üreten bu motor yerine Nissan’ın başka bir çözüm üretip üretmeyeceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.