reklamı kapat

POPÜLER

Nissan, Ford Ranger Raptor’un karşısına çıkartacağı Navara versiyonunun adı için başvurusunu tamamladı

Yaklaşık on gün öncesinde resmi kaynaklar üzerinden ilk sinyalleri verilen gelişmiş Navara versiyonun ismi için patent kurumundan haklar alındı.

Ford’un beklenmedik olduğu kadar sevindirici bir hamle ile Ranger Raptoru 2.0 litrelik dizel motorla Avrupa pazarına sunacağını açıklamasının ardından yaklaşık bir ay geçti. Yapılan bu duyuruyla birlikte burunlarımıza gelen rekabet ve karşı hamle kokularıyla ilgili gelişmeler ise, bu tanıtımın sadece 16 gün sonra kendisini hissettirmeye başladı. Sınıfının liderlerinden birisi olan Navara‘da, Raptor’a karşı daha ciddi arazi kabiliyeti sunan bir versiyon için “Değerlendireceğiz ve eğer gerekli görülürse bu proje hayata geçirilecek.” diyen Avustralya departman başkanı Ashwani Gupta’nın sözlerinin sadece bir söylemden ibaret olmadığı bugün itibarıyla netlik kazanıyor. Projenin hayata geçirilmesi adına ilk adımı attığı görülen Nissan, model ismi için patent ofisine olan başvurusu tamamladı.

Altı silindirli motor gündemde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EUIPO’ya bu hafta içerisinde yapılan başvuruyla birlikte aracın bu versiyonu için “Navara Off-Roader” adını uygun gören Nissan, gövde ve lastik üzerinde yapacağı değişimleri motor üzerindekilerle tamamlayacak. İhtimaller arasında fabrikadan snorkel’le bile çıkabilecek olan bu aracın kaputunun altı için işaret edilen ünite ise Mercedes X-Class‘taki altı silindilir motor. Henüz böyle bir seçeneği bulunmayan Navara, 3.0 litre hacimli bu motora sahip olursa, 258 beygir güç ve 550 Nm tork değerleriyle karşımıza çıkacaktır. Şimdilik elimizde var olan bu kısıtlı bilgiler ışığında değerlendirmesini yapabildiğimiz Navara Off-Roader kısa süre içerisinde gündemi hareketlendirebilir. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.