reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

“Uzaydan gelen” ortaklıktan doğdu; Nissan Navara Dark Sky [Video]

Avrupa Uzay Ajansı ike yapılan işbirliği sonucunda gökyüzü karakterini asfalta indiren Nissan Navara Dark Sky, özgün detaylarıyla beğeni kazanacak.

Advertisement

Hannover Ticari Araç Fuarı’nda güç ünitesinden sınıfına kadar pek çok farklı modelin varlığı içerisinde dikkatimizi çeken bir nokta oldu. Pek çok kişi için bu sınıf içerisinde yer almaması gereken pickup modelleri, organizasyonda adını duyma konusunda zorlandıklarımız arasında yer aldı. Gözlerimiz yeni bir otomobili ararken, kelimenin tam anlamıyla “yerde aradığımızı gökte bulduk.” Nissan’ın Avrupa Uzay Ajansı ESA ile ortaklığa giderek hayata geçirdiği Navara Dark Sky, iki farklı çizginin ortak noktasını yansıtmaktan sorumlu. Sadece bir adet üretilen bu konsept proje, üzerinde barındırdığı noktalarla bazı meraklıları için kenara not edilebilecek modifikasyonların mesajını vermiş olabilir.

Fark yaratan parçalar

Standart Navara üzerinde yapılan ve aracın dinamiklerini oluşturan karakteristik değişimler gövdenin temel taşlarını içerisine almış durumda. Ön tamponu tamamen yeni olan araç; dodikleri, taş kırıcıları, tavan ışıklandırmaları ve arka tamponuyla özel bir ürün olduğunu fazlasıyla hissettiriyor. Jantların tasarımında da ayrı bir özene giden Nissan, set olarak 20 inç ebatını tercih etmiş durumda. Kokpit bölümüne baktığımızda ise gece ışıklarının izlerini yansıtan tematik dokunuşların koltuk ve kapı içi gibi demirbaşlar üzerinden uygunlandığını görebiliyoruz. Navara Dark Sky’ın kaputunun altında 187 beygir güç ve 450 Nm tork üreten 2,3 litrelik dizel makine konumlandırılıyor. Otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapı da versiyonun barındırdığı önemli noktalar arasında.