reklamı kapat

POPÜLER

Space Jam 2

Nihayet ortaya çıktı; Space Jam 2 geliyor!

1996’da Michael Jordan’ın yer aldığı Space Jam nihayet yeni bir filmle geri dönüyor. Space Jam 2 için yapımcılığı Black Panther‘in yönetmeni Ryan Coogler üstleniyor.

Yıllardır geldi, gelecek derken Space Jam 2 nihayet resmiyete kavuştu. Hiç olmadığı kadar iddialı hale gelen film için yapımcı koltuğunda Ryan Coogler oturacak. Coogler son olarak Black Panther filminin yönetmenliğini üstlenmiş ve büyük beğeni kazanmıştı. 1996’da basketbol efsanesi Michael Jordan’ı merkezine oturtan Space Jam, bu kez LeBron James’le hikayesini anlatacak. Yönetmen bulma konusunda bir süredir arayışta olan film için 2016’da Star Trek Beyond ve Fast & Furios 3-6 filmlerinin yönetmeni Justin Lin konuşuluyordu. Ancak işler değişti. Yeni yönetmen de duyurular arasında.

Yeniden yapım değil, öncekinin devamı

Şimdilik resmi bir isme kavuşmayan filmin devam filmi olacağı söyleniyor. Filmin yönetmenliğini ise Terence Nance üstleniyor. Filmin yapımı için 2019 işaret edildi. Tahmin edersiniz ki bir vizyon tarihi henüz elimizde yok. Filmle ilgili paylaşılan ilk görsel ise soyunma odasında yapımcı, yönetmen ve başrolü müjdeliyor. Tabii başrolde LeBron James’e Bugs Bunny eşlik ediyor.

Orijinal Space Jam’i bilmeyenler için konusunu kısaca özetlemek gerekirse animasyon hibriti olan filmde Michael Jordan kendisini canlandırıyordu. Bugs Bunny tarafından basketbol takımına yardım etmesi için tutulan Jordan bir anda Looney Tunes karakterlerinden oluşmuş bir basketbol takımında kendini buluyordu. Amaç elbette The Monsters isimli düşman uzaylı takımını basketbolda yenerek istilayı önlemek. Filmin 230 milyon doların üzerinde gişe elde ettiğini de hatırlatalım.

İlgili video

Space Jam fragmanı