reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Navara

Satışları öncesinde beraberinde getirdiği iyileştirmelerle 2019 Nissan Navara

Avrupa pazarındaki satışları başlama arifesinde olan 2019 Nissan Navara, makyaj operasyonuyla birlikte altyapı ve motorunda önemli dokunuşlara sahip.

Aldığı ödüllerle kendisini kanıtlayan ve sınıfının en çok tercih edilen isimlerinden birisi olan Nissan Navara, makyajlı versiyonuyla Avrupa pazarına çıkmanın arifesinde. Popüler pickup modelini satış noktalarına göndermeden evvel kaynaklarından yeni fotoğraflar paylaşan Nissan, değiştirdiği ve geliştirdiği noktaları da biraz daha detaylandırmayı tercih ediyor. Aracın dış tasarımında radikal nitelikte değişikliği gitmeyen mühendisler bu kez verimlilik ve konfor gibi maddelere odaklanmayı tercih ediyor. Nitekim Nissan’a göre şu anda karşımızda duran makyaj operasyonuyla birlikte tüm zamanların en verimli Navara’sı elde edilmiş durumda.

Nissan Navara

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Nissan Navara özellikleri

Yapılan geliştirmelerin teknik kısmına baktığımızda ilk olarak detaylanan motor dinamikleri karşımıza çıkıyor. Kaputun altına yatan 2,3 litrelik dört silindir dizel makine, tüm versiyonlarda çift turbo ile satışa sunulacak. Giriş seviyesinde 163 PS güç ve 425 Nm tork üreteceğini gördüğümüz motor bir üst noktada ise 190 PS ve 450 Nm torkla hizmet etmeye hazır. Motor içerisinde mekanik olarak yapılan değişimler ise; güncellenen çelik pistonlar, düşürülmüş sıkıştırma oranı, artırılmış yakıt basıncı, iyileştirilmiş soğutma sistemi ve yeni partikül filtreli egzoz sisteminin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Şanzıman kısmında sunulan yeni 6 ileri manuel ünitede daha iyi geçişler vadeden Nissan, 7 ileri otomatik şanzımanda da hissedilir iyileştirmelerin altını çiziyor. 1.115kg ile 1.180 kilogram aralığında yükleme kapasite desteği sunan Navara’nın süspansiyon yayları ve frenlerinde de deneyimi etkileyecek iyileştirmeler yapıldığını belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Nissan Destination Frontier