reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Snapdragon 215

Gelecek çok uygun fiyatlı telefonlar için heyecanlandıran işlemci: Snapdragon 215

Artan fiyatlar nedeniyle büyük önem arz eden çok uygun fiyatlı cihazlara özel olarak hazırlanan Qualcomm Snapdragon 215 tanıtıldı.

Akıllı telefonların fiyatları sürekli olarak artıyor. Bu nedenle de kullanıcılar artık amiral gemisi telefonlara yaklaşamıyor. Artık orta üst seviye cihazlar dahi yüksek fiyatlarıyla kullanıcıları üzüyor. Bu durum global olarak kendisini gösteriyor. Hal böyle olunca milyonlarca kişi artık giriş seviyesi çok uygun fiyatlı akıllı telefonlara yöneliyor. İşte bu cihazlar için Qualcomm tarafından hazırlanan Snapdragon 215, alt seviyeye önemli yenilikler getiriyor. Burada karşımıza ilk olarak çiftli arka kamera desteği çıkıyor. 100 dolarlık cihazları odak noktasına alan işlemci, firmaların bu modellere çift arka kamera (8 megapiksel x 2 ya da 13 megapiksel x 2 şeklinde) koyabilmesine imkan tanıyor. 64 bit temelli işlemci, 1.3 GHz hızında çalışan 4 adet Cortex-A53 çekirdek üzerine kuruluyor. Grafik tarafında Adreno 308 kullanan Snapdragon 215, söylendiği kadarıyla Snapdragon 212‘ye oranla yüzde 28 daha iyi oyun performansı sunuyor. Çift SIM kart, WiFi 5 (802.11ac), NFC ve VoLTE gibi önemli destekleri bulunan mobil işlemci, 1560×720 piksel ekran (19.9:9) çözünürlüğüne çıkış yapıyor. Quick Charge 1.0 ile gelen 215, dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 215 önemli bir işlemci

100 dolarlık cihazlar 215 ile çok daha gelişmiş hale gelecek. Bu da pazarın geneli için gerçekten güzel görünüyor. Giriş seviyesi cihazların gelişmesi, düşük bütçeli kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

İlginizi Çekebilir

Canon’un yen yeni kompakt fotoğraf makinesi