reklamı kapat

POPÜLER

Ford’dan pickup tutkunlarına özel sınırlı üretim hediye: Ranger Black Edition

Sadece Avrupa’da satışa sunulacak olan Ranger Black Edition, “karanlık” kimliğiyle en zorlu şartların üzerinden gelmek için hazır.

Ford’un verilerine göre Avrupa’nın en çok satan pickup modeli olarak nitelendirilen Ranger, Türkiye’de de kullanıcıların tercih ettiği bir model olarak ön plana çıkıyor. Toyota Hilux, Volkswagen Amarok ve Nissan Navara gibi ciddi rakiplerle rekabet içerisinde olan Ranger’ı sürekli vitrinde tutmak için çalışmalar yapan Ford, Frankfurt Otomobil Fuarı‘na getireceğini açıkladığı sınırlı üretim bir versiyonla meraklılarının dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Ranger Black Edition adıyla ilk detayları paylaşılan özel versiyon adından da anlaşılacağı üzere genel yapısında ve parçalarında siyah rengin yoğun olarak kullanıldığı bir model olarak ön plana çıkıyor.


Toplamda sadece 2.500 adet üretileceği açıklanan Ranger Black Edition’da “Hakim Siyah” olarak nitelendirilen renk seçeneğine yer veriliyor. Üzerindeki krom detaylar da dahil omak üzere ızgarası, alaşım jantları ve barlarının tamamı siyah olan araçta standart olarak uygu navigasyonu, ön park sensörü, geri görüş kamerası, çift bölge elektronik klima, deri döşeme, ısıtmalı aynalar ve SYNC 3 yüklü 8 ‘inç‘lik multimedya ekrana yer veriliyor. Fiyatı ve sahip olduğu güç ünitesiyle ilgili henüz resmi bilgilerin paylaşılmadığı Ranger Black Edition’un motor bölümünde 2.2 litrelik dizel üniteye yer verilmesi ve fiyatların 35.000 dolar civarlarında olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta sergilenecek olan aracın siparişleriyse alınmaya başlandı.