reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Deco M5 Wi-Fi kapsama alanını artırırken güvenliği de elden bırakmıyor

TP-Link’in yeni “ev Wi-Fi sistemi” IFA’da kendini gösterdi. Kesintisiz kablosuz internet sağlayan TP-Link Deco M5, Wi-Fi kapsama alanını genişleten ve kapsamlı güvenlik uygulamalarını barındıran komple bir ağ çözümü olarak öne çıkıyor.

Deco M5’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri ağ güvenliği konusunda da bir çözüm sunuyor olması. TP-Link’in HomeCare adını verdiği güvenlik paketi ile sunulan cihazda, dünyanın önde gelen antivirüs yazılımı üreticilerinden Trend Micro’nun desteklediği bir yerleşik antivirüs ve zararlı yazılımlara karşı koruma yazılımı yer alıyor. Bu sayede evlerde güvenli ve sorunsuz bir Wi-Fi deneyimi sağlanıyor.

Güçlü Ebeveyn Denetimleri, çocukların ağa ve internete erişiminin yönetilmesine ve izlenmesine yardımcı oluyor. Bazı uygulamaları ve siteleri engelleme, zaman sınırı belirleme, yaş filtreleri kullanılan kullanıcı profilleri atama yapılabilecek kontrol ve sınırlamalar arasında yer alıyor. Bir başka uygulama olan Hizmet Kalitesi ise en önemli uygulamalara ya da cihazlara öncelik vermeyi sağlıyor. Öncelikli bant genişliği verilebiliyor ve böylece örneğin film izlerken 4K için öncelik verilerek hiçbir kesinti, akışta sorun olmadan film izlenebiliyor.

Dört çekirdekli işlemciyle çalışan Deco M5, 2,4 GHz bandında 400 Mbps, 5 GHz bandında ise 867 Mbps kablosuz hızlara sahip. Kapsama alanını 4.500 metrekareye kadar genişletebilen Deco M5, Android ve iOS destekli uygulaması sayesinde de dakikalar içinde kurulabiliyor.