reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X’in yeni özelliklerini bir de Apple’dan dinleyin [Video]

Teknoloji devi Apple, bugün satışa sunduğu yen akıllı telefonu iPhone X için özel bir tanıtım videosu yayımladı. Resmi kanaldan gelen bu video, telefonun tüm yeniliklerini gözler önüne seriyor.

999 dolarlık satış fiyatına rağmen kapış kapış satılan Apple iPhone X, bildiğiniz gibi son dönemdeki en yenilikçi iPhone. Hem donanım hem de yazılımsal açıdan yeni bir devrin başlangıcı olan model, artık yurt dışındaki kullanıcıların elinde bulunuyor. Alışılmış sistem değiştiği için yeni kullanıcıların zorluk çekmesini istemeyen şirket, karşımıza özel tanıtım videosuyla çıkıyor. Oldukça sade bir anlatıma sahip olan video, yapılan her yeniliğe değiniyor. Video şu an İngilizce ancak Türkçe versiyonu da yakında yayınlanabilir.

iPhone X, Apple’ın en yenilikçi telefonu konumunda

Yeni iPhone’un donanım özellikleri oldukça yenilikçi detaylara sahip. Telefon home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan X, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor. TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan yüz tanıma sistemi, güzel çalışıyor olmasıyla beğeni topluyor. İkizleri ayırt etme haricinde oldukça güvenli görünen sistem, söylendiği kadarıyla Touch ID‘yi aratmıyor. Super Retina isimli OLED ekran üzerine kurulan akıllı telefon, çelik kasası ve optik görüntü sabitlemeye sahip kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.