reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Apple’dan iPhone X için ilginç bir açıklama daha

Apple‘ın yapılan incelemelerde oldukça beğenilen akıllı telefonu iPhone X, ilginç detaylar ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Bugün Touch ID parmak izi sensörünü hiçbir zaman ana ekrana yerleştirme düşüncesinde olmadığını duyduğumuz Apple, görünüşe bakılırsa en başta iPhone X‘i 2018’e bırakmayı planlıyormuş. İlk olarak bu çerçevede çalışmalar yaptıklarını belirten şirketin donanım mühendisliğinden sorumlu ismi Dan Riccio, bunun daha sonra değiştiğini belirtiyor. “Çok çalışma, yetenek, cesaret ve kararlılıkla” telefonu 2017’de satışa sunmayı başardıklarını söyleyen Riccio, bu durumunda oldukça gurur duyduklarını da ekliyor. Bildiğiniz gibi son dönemdeki en yenilikçi iPhone olan X, home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan cihaz, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor.

Apple iPhone X’i erken tanıtarak hata mı etti?

Yeni iPhone’dan yıl sonuna kadar 40 milyon üretmeyi hedefleyen şirket, biliyorsunuz üretim sorunları nedeniyle bunu 20 milyon üniteye çekmiş durumda. Üretim sürecinde yaşanan sorunların telefonun beklenenden önce tanıtılması nedeniyle olmuş olabileceği akıllara geliyor. Çok büyük talep gören telefon şu an kapış kapış gidiyor ve bu durumun 2018’in ilk aylarına kadar devam etmesi bekleniyor. Acaba iPhoneX 2018’de gelseydi şimdi yaşanan stok sorunları yine gündeme gelir miydi?