reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X
Apple iPhone X
Apple iPhone X

999 dolarlık iPhone X için can sıkan “çatlak” sorunu

Apple‘ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone X, kullanıcılarına gerçekten can sıkan ve anlam verilemeyen bir sorun yaşatmaya başladı.

Şirketin geleceğe merhaba deyin diyerek tanıttığı akıllı telefonu iPhone X, artan yorumlara göre can sıkan bir kamera sorunu yaşıyor. Bu sorun arka kameranın üzerindeki koruyucu camın çatlamasıyla kendisini gösteriyor. Herhangi bir darbe almayan telefonlarda görülen bu sorun, gerçekten çok ilginç görünüyor. Bazı kişilerin aşırı sıcaklık değişikliği nedeniyle olduğunu düşündüğü sorun, bazılarına göreyse tasarım / materyal hatasından kaynaklanıyor. Teknoloji devi Apple bu konuda sessiz kalırken, sorunun gün geçtikçe arttığı söyleniyor. Tam olarak nedeni anlaşılamayan bu sorun, gerçekten bir tasarım hatası gibi görünüyor. Telefonların gövdeleri cebe girip çıkarken oldukça sıkışabiliyor. Burada tercih edilen cam bu gerilime bir süre sonra dayanamıyor gibi görünüyor. Bu da elbette 999 dolarlık bir telefon için kabul edilemez duruyor.

Apple iPhone X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X, daha önce çok ilginç bir sorunla daha gündeme gelmişti

Yüksek fiyatına rağmen yenilikçi  yapısıyla popüler olan, iPhone X, aylar önce kişilerin saçlarını ve sakallarını yakalıyor / çekiyor şikayetleriyle gündeme gelmişti. Söylendiği kadarıyla telefonun sessize alma butonuyla çerçeve arasındaki boşluk, telefonla konuşurken o bölgedeki saçları yakalıyor. Görüşme bittiği zaman telefonu yüzünüzden uzaklaştırdığınız zaman ise bu saçlar çekilerek anlık bir acı yaşatıyor. Bu sorunu gün içerisinde birden fazla yaşayan kişilerin çok kızdığı görülürken, Apple‘a bunun için şikayetler yağıyor. Kişiler şakayla eleştirerek iPhone X’un “bu özelliğini” hiç sevmediklerini de söylüyor. Ayrıca bazı kullanıcılar kameranın da saç yakalayabildiği belirtiyor. iPhone 6 zamanında da buna benzer bir durumun yaşandığı hatırlanıyor.

İlgili video

Telefon için ilginç reklam