reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ailesinde can sıkan ekran sorunu

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, mobilde dünyanın en iyi ekranlarına sahipler. Ancak kullanıcılardan bu konuda artan şikayetler bulunuyor. İki modelde de can sıkan bir ekran sorunu kendisini gösteriyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın “Infinity Display” olarak isimlendirilen AMOLED ekranları gerçekten göz dolduruyor. HDR destekli bu ekranlar, artan şikayetlere göre bir problem yaşıyor. Kullanıcılardan gelen bilgilere göre AMOLED ekranda “black crush” olarak adlandırılan bir sorun boy gösteriyor. Galaxy S8 ve Pixel 2 ailesinde de görülen bu sorun, ekranın siyahları düzgün göstermemesi olarak açıklanıyor. Söylendiği kadarıyla ekrandaki siyah bölümlerde içerikte olmayan piksellenme / kumlama oluşuyor ve bu da elbette seyir keyfini oldukça baltalıyor. Özellikle koyu sahnelere sahip videolarda can sıkan sorun, bu telefonlara kesinlikle yakışmıyor. Bazı kişilerin “Screen Balance” isimli uygulama ile gizledikleri problem için resmi bir açıklama ve güncelleme bekleniyor. Benzer sorunun Pixel 2 tarafında OTA güncellemesiyle çözüldüğü söylenirken, Samsung‘dan henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus teknik özellikleri

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

İlgili Video

Telefonların tanıtım videosu