reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ailesinde yer alan görüşme problemi için güzel gelişme

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, maalesef kronik bazı sorunlara sahipler. Bunlardan birisi olan ve telefonların çıktığından bu yana görülen görüşme problemi içinse şirketten resmi bir adım bulunuyor. İşte detaylar;

Advertisement

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde can sıkan bir ekran problemiyle gündeme gelmişti. Kullanıcılardan gelen bilgilere göre telefonların AMOLED ekranında “black crush” olarak adlandırılan bir sorun boy gösteriyor. Ancak telefonların detaylarına burada ulaşabileceğiniz bu sorunundan daha kötü bir problemi daha bulunuyor. Yukarıda da dediğimiz gibi telefonların çıktığından bu yana görülen bu sorun, görüşmelerin düşmesi / kapanması şeklinde gerçekleşiyor. Söylendiği kadarıyla konuşma sırasında görüşme 20 saniye için sessize geçebiliyor ya da herhangi bir uyarı vermeden kapanabiliyor. Yani en temel özelliklerinde ciddi bir sorun bulunan telefonlar, bu açıdan oldukça can sıkıyor. Ancak resmi bilgiye göre Samsung sorunu çözmek için çalışıyor. Problemin farkında olan firma, geç de olsa bir adım atıyor. Bu da telefonun sahiplerine nefes aldıracak bir detay olarak çok olumlu duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sorunların odağındaki Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ teknik olarak çok güçlü modeller

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

İlgili Video

Şirketten tartışma yaratan televizyon reklamı