reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

İşte en sağlam kaynaktan “Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+” görseli

Resmi olarak 25 Şubat tarihinde lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, biraz önce sızıntı uzmanı Evan Blass’ın paylaşımıyla görücüye çıktı. İşte beklenen telefonlar;

Sadece sağlam sızıntılar gerçekleştiren Evan Blass, biraz önce merakla beklenen Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın ilk görselini paylaştı. Bu görsel ile tasarımsal olarak netleşen akıllı telefonlar, görebileceğiniz üzere Galaxy S8 ailesinden daha kalın çerçeveler üzerine kuruluyor. Bu açıdan özellikle yan çerçeveleriyle geriye gitmiş gibi görünen telefonlar, onun haricinde herhangi bir köklü değişiklik taşımıyor. Telefonların arka tarafı ise daha önceden duyduğumuz kadarıyla yine Galaxy S8 ailesiyle benzer şekilde görünüyor. Farklı olarak parmak izi sensörü artık kameraların yanında değil altında yer alıyor. Telefonların satışına ise 16 Mart tarihinde başlanacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilenen özellikleri

Baktığımız zaman Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alacak. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 ve Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, 512 GB dahili depolama seçeneğiyle karşımıza çıkma ihtimalleri de bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris tarama sistemini de bünyesinde barındıracak. Belirtildiği kadarıyla Iris tarama Galaxy S9’da kameraya entegre olacak. Daha büyük olan Galaxy S9+’da ise ayrı bir Iris tarayıcı ile ön kamera bulunacak.

Samsung’un yeni telefonlarda yeni bir devre kartı tasarımına geçeceği de söyleniyor. Bu sayede telefonlar içerisinde daha fazla yer açılabileceği söylenirken, bunun sadece Exynos işlemcili modellerde yer alacağı belirtiliyor. Bu da Exynos 9810 kullanan modellerin içerisinde diğer donanımlar için daha fazla yer olacağı anlamına geliyor. Ancak şirketin bu boşluğu kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor.