reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X L şeklinde pil

Yeni iPhone X modeli için sevindiren pil gelişmesi

Eski iPhone modellerini kimyasal olarak eskiyen piller nedeniyle yavaşlatan Apple, biliyorsunuz şu sıralar bu sorunu düzeltmekle uğraşıyor. iOS 11.3 ile bu konuda önemli bir değişiklik yapan firma, iPhone X’un yenisi üzerinde de çalışıyor. Yeni gelen bilgiler ise pil tarafında sevindiren detayları gözler önüne seriyor.

Apple, “geleceğe merhaba deyin” diye tanıttığı yeni telefonu iPhone X‘da “L” şekilli bir pil kullanıyor. Yeni üretim ve katmanlı anakart teknolojisiyle telefonun devre kartını ufaltan firma, bu sayede iki tane pili L şeklinde birbirine bağlayabiliyor. ETNews’un son haberine göreyse şirket yeni modelde gerçek L şekilli pil kullanmaya hazırlanıyor. Yani iki pili bir araya getirmek yerine tek bir L şekilli pil kullanacağı söylenen teknoloji devi, bu sayede pil kapasitesinde az da olsa artış müjdeliyor. İki pili bir araya getirme için kullanılan bağlantıların ortadan kalkması görünüşe bakılırsa hatırı sayılı bir fark yaratabiliyor. Bu pili üretecek firmanın ise LG Chem olduğu söyleniyor. LG biliyorsunuz yeni yılda gelecek iPhone X Plus‘ın 6,5 inç ekranını da üretecek isim konumunda bulunuyor.

iPhone modelleri pil konusunda her zaman geride

Pil kapasitesi konusunda Android rakiplerinin her zaman gerisinde kalan iPhone modelleri, yeni teknolojiler ile arayı az da olsa kapatıyor. 2018’de üç yeni iPhone ile karşımıza çıkma hazırlığında olan şirket, bakalım kullanıcıları hem şaşırtacak hem de memnun edecek modeller çıkartabilecek mi?

İlginizi çekebilir