reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone pil değişimi

Apple’ın iPhone satışlarını etkileyen iPhone pil değişimi açıklaması

Apple‘ın 31 Aralık 2018 itibarıyla sonlanan “uygun fiyatlı iPhone pil değişimi” kampanyası firmaya pahalıya patlamış gibi görünüyor.

Apple ilk çeyrek için beklentilerini açıklarken, önceki tahminlerine göre 9 milyar dolarlık bir düşüşle gelir beklentisini güncelledi; bu güncellemenin merkezinde ise iPhone satışları var. Tim Cook tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone satışları beklentilerin de altında. Gösterilen sebeplerden biri de iPhone pil değişim programı için yapılan kampanya. Hatırlarsanız Apple’ın iPhone’ların pil performansını cihazın kullanılabilirliğini artırabilmek için düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Bu bilginin ortaya çıkmasıyla beraber Apple, uygun fiyatlı pil değişim programını duyurmuştu. Türkiye’de bu fiyatlar iPhone 6’dan iPhone X’a kadar iPhone X da dahil olmak üzere 199 TL olarak açıklanmıştı. Kampanya bitti ancak etkisi şirkete yansıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone yerine pili değiştirmek

Buradan ulaşabileceğiniz açıklamada yeni iPhone modellerinin istenildiği gibi satmamasındaki etkenlerden biri olarak iPhone pil değişimi listelenmiş. Kullanıcıların yeni ve daha pahalı modeller yerine eski telefonlarına sadık kaldığı yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Yapılan açıklama ise yeni nesil modellerin satış rakamlarını bizlerle paylaşmıyor. Apple’ın bunu ileride de paylaşacağını pek sanmıyoruz. Şirket geçtiğimiz yıl, artık satış rakamlarını açıklamayacağını kaydetmişti. Ancak ilk çeyrek raporunun son hali şimdiden büyük bir merak konusu diyebiliriz. Apple’ın yeni modelleri ile gelen hayal kırıklığı bu seneki tanıtımda nasıl giderilebilir bu da bir başka büyük soru işareti.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone’ların tanıtımı