reklamı kapat

POPÜLER

iphone apple

iPhone’lardaki uygun fiyatlı pil değişim kampanyası son buluyor

Apple‘ın eski iPhone modellerini yavaşlattığını kabul etmesinin ardından başlattığı uygun fiyatlı pil değişim kampanyasının yakında son bulacağı ortaya çıktı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçen sene Apple’ın eski iPhone modellerini yazılım güncellemeleriyle yavaşlattığı ortaya çıkmıştı. Teknoloji devi bu durumu kabul ettikten sonra durumun nedeninin eskiyen piller olduğunu açıklamıştı. Pillerin eskimesinden kaynaklı olarak cihazların şarjı varken kapanabildiğini, buna engel olmak için cihazları yavaşlatmak zorunda kaldıklarını ifade etmişti. Ardından bu sorunu yaşamak istemeyen kullanıcıların normalden daha uygun fiyatlı şekilde pil yenilemelerinin mümkün olacağı açıklanmıştı. Uygun fiyatlı pil değişim kampanyası o zamandan beri devam ediyordu. Ancak görünen o ki Apple bu kampanyasını 31 Aralık 2018‘de bitirmeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sene sonuna kadar garanti kapsamındaki tüm iPhone’ların pil değişimi ücretdiz gerçekleşecek. Kapsam dışında kalan cihazlarda pil değişim ücreti ise 149 TL. Başlangıçta 129 TL olan bu kampanya dolar kurundan az da olsa etkilenmiş görünüyor. Henüz Apple’ın iPhone’lar için uygulayacağı yeni pil değişim tarifesi belli değil. Ancak teknoloji devinin tamir ve değişim ücretleri modelden modele farklılık gösteriyor. Bu durumun pil değişim fiyatlarına da yansıması bekleniyor. Kısacası iPhone’unuzun pilini değiştirmeyi düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi çekebilir

Firmanın son reklamlarından