reklamı kapat

POPÜLER

Palm Android

Büyük sevmeyenlere özel boyutuyla fark yaratan ilginç Android telefon

Akıllı telefonların boyutları ve ekranlı ciddi şekilde büyümüş durumda. Ancak birçok kişi bu durumu çok fazla sevmiyor. İşte bu kişiler için Palm firmasından ilginç bir Android modeli geliyor.

Blackberry markasının da arkasında yer alan TCL firması, Palm markasını da geri döndürmeye hazırlanıyor. Burada karşımıza çıkan ilk model ise çok spesifik bir kitleye hitap ediyor. Resmi kayıtlarda PVG100 kod adıyla görünen telefon, ilk bakışta Apple’ın ilk iPhone’unu akıllara getiriyor. Bünyesinde 3,3 inç gibi günümüz için çok ufak bir LCD ekran yer alan telefon, bu ekranda 720 piksel çözünürlük sunuyor. Günümüzde 5 inç ekranın altına inen Android üreticisi neredeyse bulunmuyor. Bu yüzden gerçekten küçük Android akıllı telefon isteyenler için çok ilginç duran ürün, gücünü Snapdragon 435 işlemciden alacak deniyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama ile temel ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli görünen yeni Palm akıllı telefon, önde ve arkada birer tane kamera taşıyor. Bünyesinde boyutu nedeniyle sadece 800 mAh pilin olduğu belirtilen model, Android 8.1 Oreo üzerine kuruluyor deniyor. Burada ufak ekranda kullanımı kolaylaştırmak adına büyük simgelerin yer aldığı farklı bir arayüz bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küçük ekranlı akıllı telefonlara talep yüksek

Android tarafında şu an çok fazla alternatif yer almıyor. Ancak Apple dünyasında iPhone SE modeli halen çok iyi satıyor. Birçok kişi halen iPhone SE 2 modelini bekliyor. Fakat gelen bilgiler bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.

İlgili Video

Sektörün geleceğinde sürgülü akıllı telefonlar yer alıyor