reklamı kapat

POPÜLER

Palm akıllı telefon
Palm akıllı telefon
Palm akıllı telefon

Kredi kartı boyutunda akıllı telefon Palm, Türkiye’de satışa çıktı

Boyutuyla şaşırtan Android telefon Palm, ilginç olarak Türkiye’de de satışa sunuldu. TCL tarafından getirilen telefon dikkat çekecek gibi duruyor.

Android işletim sistemli akıllı telefon Palm, ABD’de de uzun zaman önce tanıtılmış ve dikkat çekmesine rağmen öne çıkamamıştı. Çünkü gerçekten inanılmaz ufak olan model, şaşırtıcı şekilde Türkiye’de de satışa çıktı. Burada tam 2.999 TL fiyatı bulunan model, TCL tarafından “kredi kartı boyutunda akıllı telefon” olarak lanse ediliyor. Bu fiyat kısıtlı özelliklerine oldukça yüksek. Sürekli hareket halinde bir yaşam için tasarlandığı aktarılan Palm, “teknolojiyle kurduğunuz bağlantıdan ödün vermeden anı yaşamanızı mümkün kılıyor” deniyor. TCL ayrıca cihaz için “belli bir amacı olmadan cep telefonunuzla oyalanırken harcadığınız aşırı zamanı en aza indirgemek üzere tasarlanan akıllı özellikleriyle önceliklerinizi belirleyebilmenizi sağlıyor.” açıklamasını da yapıyor. Bu model daha çok ana telefonunuza bir yardımcı olarak görülüyor.

Palm akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palm için teknik detaylar şöyle

Model Gorilla Glass 3 ile korunan 3,3 inç 720p LCD ekran ile üstüne kuruluyor. Kutusundan ufak ekranında kullanımı kolaylaştıran bir arayüzle çıkan Palm, gücünü Snapdragon 435 işlemciden alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama ile temel ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli görünen model, önde 12 megapiksel ve arkada ise 8 megapiksel kamera taşıyor. Bünyesinde boyutu nedeniyle sadece 800 mAh pilin olduğu küçük akıllı telefon, arayüzü desteklenen her Android uygulamasını rahatlıkla çalıştırabiliyor. Bağlantı tarafından USB-C kullanan cihaz, IP68 sertifikasına da sahip. Modelin ağırlığı ise sadece 70 gram seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in yeni akıllı saatleri