reklamı kapat

POPÜLER

iphone

iPhone pil değişim süreci beklenenden kısa sürebilir!

Eski iPhone modellerini bilinçli olarak yavaşlattığını kabul eden Apple bu hatayı telafi etmek için pil değişim programı başlatmıştı. Ardından kapsam dahilindeki modellerin pil değişim fiyatları da belli olmuştu. Görünen o ki bu kampanyaya ilgi Apple’ın beklediğinden çok daha fazla oldu. Bu durum da sürecin fazla uzun sürmeyeceğine işaret ediyor.

Hatırlarsanız pil sebebiyle performansı etkilenen modeller arasında iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE sayılmıştı. Bu cihazların pilleri yurt dışında 29 dolardan, Türkiye’de ise 129 TL‘den değiştiriliyor. Bu sayede telefonunuz eski olsa da performans sıkıntınız ortadan kalkıyor.

Kampanyaya ilgi yoğun

Tahmin edebileceğiniz üzere bu Apple tercih edenler bu kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Öyle ki talep Apple’ın beklentilerini fazlasıyla aşıyor. Sorun da tam olarak bu noktada baş gösteriyor. Teknoloji devinin eski modellerin pilini değiştirmek için yeterli stoğu bulunmuyor. Tahminler pil değişim kampanyasının ancak mart ayına kadar devam edebileceği yönünde. Nisan ayından itibaren Apple’ın değiştirecek yedek pil stoğunun tükeneceği ön görülüyor. Dolayısıyla eğer telefonunuzun performansını artırmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

Eğer telefonunuzun pil değişimine ihtiyacı olup olmadığını merak ediyorsanız “iPhone’unuzun pilini değiştirmenize gerek var mı? Nasıl anlarsınız?” yazımızdan yararlanabilirsiniz.