reklamı kapat

POPÜLER

“Sınıfının en iyi tüketim değerine sahip” 2018 Honda Insight Prototype’dan yeni detaylar [Video]

Amerika’da kapılarını açacak olan fuar öncesinde yeni görselleri ve açıklamalarla karşımıza çıkan 2018 Honda Insight Prototype, ilgi çekmeyi kesinlikle başaracak.

Honda’nın ilk resmi detaylarını 2017’nin son günleri içerisinde paylaştığı Insight Prototype‘ın Detroit Otomobil Fuarı’na getirileceği detaylarla birlikte duyurulmuştu. Fuarın kapılarını resmi olarak açmasına saatler kalmışken de merak edilen hamle video destekli bir paylaşımla resmi kaynaklardan geldi. Accord ve Civic ile birlikte Honda’nın tasarım evriminden nasibini alacak olan Insight, ilk çıktığı dönemlerde elde ettiği “en tutumlu benzinli otomobil” rozetiyle akıllarımızda yer edinmişti. Durum böyle olunca her jenerasyonunda tasarımı kadar motor teknolojisi de ayrı bir ilgi altında olan aracın bu bölümünde ise CR-V ile gerçekleştirilen bir paylaşım dikkatimizi çekiyor. Hibrit motor teknolojisinin kullanıldığı Insight’ın gelen bilgilere göre yüz kilometredeki ortalama yakıt tüketim değeri 4,7 litre civarında olacak. Bu da D sınıfına yakın sedan bir otomobil için kesinlikte etkileyici.

En iyi yaptığı şeyi yapacak

Honda’nın Avrupa pazarında sunmaya halen sıcak bakmadığı Insight, yeni yılla birlikte üçüncü jenerasyonuna kavuşuyor. Honda’nın Amerika’da ürün gamında Civic ve Accord modellerinin arasında konumlandırıldığı araçta; LED gündüz farları, ön ızgara, kaput ve genel gövde çizgileriyle Accord ile benzeşirken, arka ışıklandırma tasarımıysa temel farklılıkların başını çekiyor diyebiliriz. Tam değerler paylaşılmasa da Honda’nın aracın ebatlarında hatırı sayılır bir artışa gittiğini de belirtmeden geçmeyelim. Haberimizin başında da bahsettiğimiz gibi aracın tüketim ortalaması henüz resmi olarak açıklanmadığı için ortada sızıntılar doğrultusunda şekillenen 4,7l/100km gibi bir değer var. Konuyla ilgili Honda’nın Amerika Müdürü Henio Arcangeli‘nin yaptığı “Sınıfının en iyi tüketim değerine sahip olduğunu söyleyebilirim.” açıklaması aslında durumu özetliyor. Detroit’teki fuarın ardından daha net detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video