reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın yeni nesil tasarım evrimine 2018 Insight prototipiyle tanık olun

Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2018 Honda Insight, Accord ve Civic’ten ortak noktalar barındırıyor.

Honda’nın yeni jenerasyon Civic ile başlattığı ve kullanıcılar tarafından ciddi anlamda olumlu geri dönüş aldığı yeni nesil tasarım dili, Accord‘un evrimiyle tavan yaptı. İç bölümde de hatırı sayılır değişimi beraberinde getirse de özellikle dışta bambaşka bir karakter ortaya koyan bu yapıdan nasibini son alansa Insight olacak. Markanın 2000 yılından beri piyasaya sunduğu hibrit modeli olan ve 2018 ile birlikte üçüncü jenerasyonuna kavuşacak olan model belki de ürün gamında en büyük değişimi yaşayacak araç olacak. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere meraklılarıyla yeni jenerasyondan önemli görsel detaylar paylaşan Honda, 2014 yılında geçi çekilen Avrupa pazarı satışlarıyla ilgiliyse halen çekimser bir tavır sergiliyor.

Honda Insight global olacak mı?

Önümüzdeki yaz ayından itibaren satışlarına başlanılması beklenen 2018 Honda Insight’tan paylaşılan görsellere baktığımızda aracın Accord’un hibrit kardeşi haline geldiğini rahatlıkla görebiliyoruz. LED gündüz farları, ön ızgarası, kaput ve genel gövde çizgileriyle Accord ile benzeşen Insight’ın arka ışıklandırma tasarımıysa temel farklılıkların başında geliyor. Kokpit bölümünden paylaşılam detaylarsa şu aşamada tasarım çalışmalarının ötesine geçmiyor. Ama şu aşamada bu tasarım çalışmalarını incelediğimizde bile Civic ile benzerliği gözlerden kaçmıyor diyebiliriz. Motor bölümünde ne gibi yenilikler ve elektrik menziliyle geleceği henüz açıklanmayan Honda Insight, fuar öncesinde daha da detaylı şekilde karşımıza çıkıyor. Şimdilik global bir modele dönüşmesi pek mümkün gözükmeyen Insight ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video