reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın en yeni neferi: 2017 WR-V Crossover

Geçtiğimiz süreçte kesinlik kazanan Honda’nın yeni Crossover modeli WR-V resmi olarak tüm dünyanın karşısına çıktı.

Ekim ayının ortalarında tasarım çizgilerinin ortaya çıkmasının ardından resmiyet kazanan Honda’nın yeni Crossover modeli WR-V, planlandığı gibi kapılarını dün açan Sao Paulo Otomobil Fuarın‘da tüm dünyanın karşısına çıktı. Hyundai‘nin i20 Active hamlesinin ardından B segment binek modellerin daha sportif ve yüksek modeller furyasına, Honda WR-V ile dahil oluyor. Honda’nın yeni nesil tasarım diline sahip model ailesinin en küçük otomobillerinden birisi olacak olan WR-Vkendine özgü tasarım hatlarıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.
hondawrv2

Yeni nesil Honda Jazz üzerine şekillenen WR-V’yi Jazz’dan ayıran çok bariz yanları yok değil. WR-V için yeniden tasarlanan kaput, ön ızgara ve far takımlarının yan kısmında konumlandırılmış gündüz farları özgün tamponlara eşlik ediyor. Honda WR-V’nin daha sportif ve bir nebze de olsa daha zor koşullarla başa çıkabildiğini göstermek adına önde ve arkada tasarımı pekiştiren difizörlere ek olarak beyaz renk parçalara yer veriliyor.
hondawrv3

Honda, fuar kapsamında tanıttığı modeliyle ilgili tekniksel verileri vermekten kaçınsada Honda Jazz’da yer alan dört silindirli 1.5 litre hacimli motorun, manuel ve Honda’nın otomatik vites kutusu CVT ile birlikte sunulması bekleniyor. WR-V’nin teknik detaylarını vermekten kaçınan Honda, WR-V’nin yüksek performans ve sınıfının referansı sayılabilecek tüketim değerlerine sahip bir model olacağının sözünü verdi. 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren ilk olarak Brezilya‘da satışa sunulacak olan WR-V, ileriki süreçte Güney Amerika‘nın diğer bölümlerinde satışa sunulacak. Honda’nın WR-V’yi Avrupa pazarında satışa sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor. Gelen bilgiler doğrultusunda WR-V’yi Avrupa pazarında görmek biraz sürpriz olabilir.

Honda WR-V’nin tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?