reklamı kapat

POPÜLER

2021 Honda HR-V

2021 Honda HR-V; yeni neslin tasarımı detaylandı [Video]

Tanıtımının üzerinden geçen zamanın ardından bilinmeyen parçaları yavaş yavaş gösterime çıkarılan 2021 Honda HR-V, meraklıları için tekrar karşımızda.

Honda’nın 2022 yılında tüm modellerinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefleyen ‘Elektrikli Vizyon Stratejisi’ kapsamında üretilen yeni nesil HR-V, e: HEV hibrit güç aktarma sistemi ile bu yılın sonlarına doğru Avrupa pazarına sunulacak. İki motorlu e: HEV güç-aktarma sistemi ve gelişmiş güvenlik teknolojileri ile tasarlanan 2021 Honda HR-V, yenilenen görünümü ve artırılan malzeme kalitesiyle segmentindeki iddiasını artırıyor. Yeni HR-V’de, önemli ölçüde iyileştirilmiş konfor seviyesi ve sınıfının en iddialı iç mekan genişliği de sürüş dinamiklerine etki edecek noktalar arasında.

2021 Honda HR-V tasarımından öne çıkanlar

Yeni nesil HR-V e: HEV, kompakt ve coupe esintisine sahip tasarımıyla son derece özgün bir SUV duruşu sergilerken Honda’nın en güncel modellerinde uyguladığı fonksiyonellik kavramlarını izleyerek sade ve modern tasarım felsefesini yansıtıyor. İddialı bir tasarıma sahip ön ızgarası ile dikkat çeken yeni HR-V’de daha korunaklı bir iç mekan için yapılan daha keskin ve dikey kenar tasarımları da göze çarpıyor. Ortası alçak ve düz motor kaputu ile A sütunlarının alt noktasıyla bütünleşen güçlü omuz çizgisi gibi detayları HR-V’nin SUV görünümünü güçlendirerek daha güvenli bir görünüm sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İç mekanda modern ve minimalist bir tasarım yaklaşımı uygulanan yeni HR-V’de, yatay hareketli gösterge paneli ve büyük bir özenle konumlandırılan unsurlar düzenli, ferah ve Premium bir iç mekan görünümünü beraberinde getiriyor. Kabin içerisindeki ön konsolun üst köşelerine yerleştirilen L şeklindeki havalandırma ızgaraları, temiz bir hava perdesi oluşturarak yeni hava dağıtım sistemiyle iç mekandaki ferahlığı daha da arttırıyor. 2021’nin son çeyreğinde Avrupa satışlarına başlanılması beklenen modelde 1,5 ve 2.0 litrelik hibrit kombinasyonlu motorları göreceğiz. Teknik nitelikler ise hala tediye muhtaç.