reklamı kapat

POPÜLER

honda passport
honda passport
honda passport
honda passport
honda

Honda yeni crossover SUV aracı Passport gün ışığına çıktı

Honda’nın orta boyutlarda crossover SUV aracının yolda olduğu bir süredir konuşuluyor. Honda CR-V ve Pilot arasında konumlandırılacağı belirtilen aracın Pasaport ismiyle geleceği ifade ediliyor. 

İsmi henüz onaylanmamış olmasına rağmen, araç Autoblog editörleri tarafından kamuflajlı olarak görüntülendi. Kendine özgü stile sahip olmasını beklediğimiz araçta keskin ve geniş LED farların kullanılması bekleniyor. Honda Pilot’taki krom çubuğun aksine Passport’ta daha sportif görünümlü bir ızgara bulunuyor. Aracın iç mekan tasarımıyla ilgili net bilgiye sahip olmasak da iç mekanın Pilot ile aynı olacağı belirtiliyor. Pilot Accord ve Odyssey’de bulunan bilgi eğlence sisteminin yer alacağı ifade ediliyor. 3,5 litre V6 motorla gelmesi beklenen aracın 280 beygir güç üreteceği konuşuluyor.  6 veya 9 vitesli otomatik şanzıman sisteminin tercih edileceği aracın dört tekerden çekiş sistemine sahip olacağı dile getiriliyor. 

Honda’nın yeni SUV aracını ne zaman göreceğiz?

LA Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi beklenen Honda Passport’un önümüzdeki yılın ilk veya en geç ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.