reklamı kapat

POPÜLER

honda

2018 Honda Accord Hybrid’in resmi tüketim sonucu açıklandı

Standart versiyonların ardından detayları ortaya çıkan 2018 Honda Accord Hybrid, yapısı itibarıyla kabul edilebilir bir tüketim karakteri ortaya koyuyor.

Yeni jenerasyon Civic‘in tasarım bazında geçirdiği dikkat çeken evrimin ardından tanıtımı geçtiğimiz yaz dönemi içerisinde gerçekleştirilen 2018 Honda Accord, teknik açıdan da günümüz gerekliliklerini karşılayacak ve mantıklı hamlelerle donatılmıştı. Bunlar arasında aracın satın alma sürecine doğruda etki edecek en önemli parça şüphesiz 1,5 litrelik ye 2.0 litrelik benzinli motor seçenekleri oldu. Sırasıyla 192 beygir güç 260 Nm tork ve 252 beygir güç ve 370 Nm tork üreten bu motorlarla birlikte ortaya ikincil bir soru işareti çıkmıştı; peki ya tüketim? Tanıtım sürecinin ardından özellikle hibrit seçenekle ilgili ağır basan bu soru, EPA verilerinin paylaşımıyla bir anlamda resmiyet kazanmış oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye için uygun olabilir

Kaynaklardan paylaşılan verilerle birlikte bir önceki jenerasyonuna göre ufak da olsa iyileşme gösterdiği görülen 2018 Honda Accord’un hibrit motorlu versiyonuyla 100 kilometrede ortalama 6 litre gibi bir tüketim değerine sahip olduğunu görüyoruz. Kullanılan hibrit kombinasyonunun halihazırda sunulan modellere oranla çok daha kompakt olduğunu açıklayan Honda, aracın genel ağırlık değerindeki düşüşle de birlikte iyileşmeden kendisine pay çıkartıyor. İçten yanmalı motorun iki elektrik motoruyla kombin edilmesiyle toplamda 212 beygir bir güce sahip olan hibrit versiyonun en büyük rakiplerinden Toyota Camry’ye oranla bir tık geride olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kısa bir süre önce Civic dizeli Türkiye’ye getiren Honda’nın yeni jenerasyon Accord ile ilgili yürüteceği politikayı hep birlikte göreceğizç

İlgili video: 2018 Honda Accord