reklamı kapat

POPÜLER

1,5 litrelik yeni motor seçeneğiyle 2019 Mercedes C-Serisi’nin Türkiye fiyatı açıklandı

Aradan geçen beş aylık zaman diliminin ardından Türkiye pazarına giriş yapan 2019 Mercedes C-Serisi, sınıfının en çok satan modeli olmak istiyor.

Şubat ayı içerisinde yapılan resmi tanıtımım sürecinin ardından yurt dışındaki kademeli satışlarına başlanan yeni Mercedes C-Serisi, Türkiye sınırları içerisine de giriş yaptı. Ülkemizde var olan fiyatların da bir getirisi olarak Mercedes ürün gamının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan C ailesi, 2019 model yılıyla birlikte kapsamlı bir şekilde yenilenme sürecine dahil oldu. E ve S-Serisi gibi amiral gemilerinin temel taşlarını oluşturan donanımlarla zenginleştirilen C-Serisi, kokpit bölümünde de dijital ekran teknolojisiyle tercih edilebiliyor. Ülkemizde Sedan, Coupé ve Cabriolet gövde seçenekleri ile ithal edilen yeni C-Serisi, versiyona göre Comfort, Exclusive ve AMG donanım paketleriyle satın alınabilecek. Bu modelle birlikte elektrik desteğini de arkasına alan popüler model Premium orta sınıfın en fazla tercih edileni olmak istiyor.

Versiyon ve donanımlar

Türkiye’de iki adet benzinli ve bir adet dizel seçenekleriyle satın alınabilecek olan C-Serisi’nin giriş seviyesinde her zaman olduğu gibi C 180 var. 9 ileri otomatik şanzımanla sunulan bu versiyon 156 beygir güç ve 250 Nm tork değerleriyle asfalta inecek. Mercedes’in bu model için paylaş ortalama tüketim değeri 6,5 litre ile 6,8 litre aralığında. Benzinli motor seçeneğinin ikinci ayağında ise bizleri Mercedes-Benz C 200 4MATIC karşılıyor. Elektrik destekli turbo benzinli motor ve dört tekerlekten çekiş kombinasyonuyla gelen modelde, 1,5 litre hacimli yeni bir makine kullanılıyor. Elektronik motoruyla birlikte toplamda 184 beygir güç ve 280 Nm tork değeriyle karşımıza çıkan bu model için paylaşılan ortalama tüketim değeriyse 6,9 litre ile 7,2 litre aralığında. Renault ortaklığıyla geliştirilen bu motorun doğrudan Fransız üreticiden alınmadığını ve Mercedes imzası taşıdığını da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcıların tercih edebileceği tek dizel seçenek ise C 200 d olacak. güncel dizel motor ailesinin yeni 1,6 litrelik versiyonunun ilk kez kullanıma sunulduğu model 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor. 150 beygir güç ve 360 Nm tork üreten bu motor aracı maksimumda 226 km/s hıza çıkartabiliyor. 0’dan 100’e hızlanmak için 8,5 saniyeye ihtiyaç duyan C 200 d’nin 100 kilometre için paylaşılan tüketim değeriyse 4,2 ile 4,6 litre aralığında. Türkiye’de 252.600 TL’den başlayan fiyatlarla bayilerdeki yerini alan yeni Mercedes C-Serisi ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.