reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mercedes C-Serisi Coupe

1,5 litrelik motor seçeneği, güncellenen donanımlarıyla 2019 Mercedes C-Serisi Coupe ve Convertible

21 Mart 2018

İlk gösterimi Amerika’da yapılacak olan 2019 Mercedes C-Serisi Coupe ve Convertible’da yeni dört silindirli motor seçeneklerini, zenginleştirilen standart donanımlar tamamlıyor.

Mercedes’in, geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarı’nda 2019 model yılıyla karşımıza çıkarttığı C-Serisi için sıra ailenin diğer üyelerine geldi. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı‘nda sergilenme üzere 2019 C-Serisi Coupe ve 2019 C-Serisi Convertible‘ın ilk tanıtımını gerçekleştiren marka, bizleri sedana benzer şekilde karşılıyor. Araçlarda makyaj niteliğinde değişimlere giden Mercedes tasarımcıları, görünümden çok işlevselliğe odaklanmayı tercih etmiş. Bunun yanı sıra elektronik asistan ve motor kısmında da güncellemeler elde eden serinin iç dünyasında da sedana dahil edilen dijital sürücü ekranını görüyoruz.

Tasarım – Donanım

Araçlara yapılan tasarımsal değişimin hissedilen kısmı ızgara ve gövde panellerinde diyebiliriz. Aslında detaylı baktığımızda ışıklandırma gruplarında da değişim yapıldığını söyleyebiliriz lakin burada farklı çizgiden ziyade işlevselliğin meyvesi olan Full LED farlar standart olarak karşımıza çıkıyor. Arka bölümde de benzer bir geliştirme alan modellerin kokpitinde ise 12,3 inç‘lik dijital sürücü ekranı en temel yenilik. 10,25 inç‘lik tablet formlu multimedya ekran, 64 farklı ambiyans aydınlatma rengi, ısıtmalı koltuklar kullanıcıların hoşuna gidecek detaylar arasında. Elektronik asistan kısmında S-Serisi’nde gördüğümüz pek çok özelliği kazanan C-Serisi Cabrio ve Coupe’de; adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı, şeritte tutma, şerit değiştirme, aktif direksiyon asistanı ve otonom acil frenleme gibi özellikle standart olarak sunulmakta.

Motor seçenekleri ve teknik özellikler

2019 Mercedes C-Serisi Coupe ve Cabrio’nun giriş seviyesinde bizleri C 200 ve C 200 4MATIC karşılıyor. 184 beygir güç ve 280 Nm tork üreten 1,5 litrelik motorla gelen bu versiyonlar 0’dan 100’e hızlanmalarını sırasıyla 7,9 ve 8,4 saniyede tamamlarken maksimumda 239 ve 234 km/s‘lik hızlara erişebiliyor. Motor seçeneklerinin ikinci ayağında ise 2.0 litrelik dizel ünitenin kullanıldığı C 220 d versiyonu var. 194 beygir güç ve 400 Nm tork değerlerine sahip olan bu versiyon 0’dan 100’e hızlanmasını 7 saniyede tamamlarken maksimum 240 km/s hıza erişebiliyor. Bu modeldeki ortalama tüketimin 100 kilometrede 4,7 litre olarak verildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Ailenin en üst noktasında ise sıklıkla gördüğümüz gibi AMG rozetini üzerinde taşıyan C43 4MATIC yer almakta. 3.0 litrelik V6 makinenin 390 beygir güç ve 520 Nm tork ürettiği bu model 0’dan 100’e sadece 4,7 saniyede erişebiliyor. Aracın elektronik olarak sınırlandırılmış olan maksimum sürat değeriyse 250 km/s olarak verilmekte. Dört silindirli motor versiyonlarında 48V’luk hibrit sistemi barındıran ailenin tüm üyeleri New York Otomobil Fuarı’ndaki gösterimin ardından temmuz ayı itibarıyla kademeli olarak satışa sunulacak.

İlgili video

2019 Mercedes C-Serisi