reklamı kapat

POPÜLER

Tarihinde ilk kez 4×4 olarak sunulacak olan Mercedes E-Serisi Convertible’ın öne çıkan özellikleri

Mercedes’in Cenevre’deki son oyuncusuyla E-Serisi ailesi tamamlanıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala Mercedes’in artık son hamlesine bugün itibarıyla şahit oluyoruz. Premium segment E-Serisi ailesinin dönüşüm sürecini sedan versiyonuyla başlatan Mercedes, Estate, Coupe ve All Terrarin versiyonlarının ardından aileyi Convertible versiyonuyla resmi olarak tamamlıyor. Tasarım, donanım ve motor seçenekleri olarak ailenin diğer modelleriyle aynı özellikleri paylaşan Convertible versiyonu, E-Serisi lüksünü üstü açık olarak deneyimleme ayrıcalığını sunacak. E-Serisi Convertible, genel olarak ailenin diğer üyeleriyle çoğunlukla benzerlik gösterse de kendine özgün farklı da yok değil.

Boyutlar – Donanım

Mercedes-Benz E-Serisi’nin C-Serisi ve S-Serisi arasında önemli bir köprü görevini görüyoruz. Bazı yönleriyle C serisinin dinamikliğini barındıran model bazı yerleriyle de S-Serisi ağırlığının izlerini taşıyor. Yerini aldığı jenerasyona göre boyutsal olarak önemli geliştirmeleri bulunan yeni versiyonun diz mesafesinde önemli geliştirmeler mevcut. Yeni E-Serisi Convertible yerini aldığı versiyondan uzunluk olarak 123 milimetre, genişlik olarak 74 milimetre ve aks mesafesi olarak 113 milimetre gibi önemli artışlarla beraber geliyor. Üstü açılabilir bir model olduğu için standart olarak 385 litrelik bir bagaj hacmi sunan modelin tavan açıkkenki değeri 310 litreye geriliyor.


Haberimizin başrol oyuncusu bir convertible olduğu için tavanın açılıp kapanma ve genel özellikleri de haliyle büyük önem arz ediyor. Kumaş yapılı tentesi koyu kahverengi, koyu mavi, koyu kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle sunulan E-Serisi Convertible’ın tavanının açılıp kapanma süresi toplamda 20 saniye sürüyor. Kullanıcılar seyir halindeyken saatte 50 kilometreye kadar tavan üzerinde açıp kapatma işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Mercedes’in kendi bünyesinde geliştirdiği; ön taraftaki cam seviyesini ek bir bölümle yükseltilerek rüzgar etkisi azaltan AIRCAP ve koltukların baş bölgelerinde sıcak hava sağlayan AIRSCARF teknolojileri de E-Class Convertible’da sunulan önemli donanımlar arasında.

Altyapı-Motor

Mercedes tarafından ilk kez dört tekerlekten çekiş altyapısıyla birlikte sunulacağı açıklanan E-Serisi Convertible’da ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi 3.0 ve 2.0 litre arasında değişen benzinli ve dizel motor seçeneklerinin sunulması bekleniyor. Her versiyonda dokuz ileri otomatik şanzımanla sunulacak olan convertible versiyonda ileriki süreçte 400 beygirlik AMG paketin de sunulmasına kesin gözüyle bakılırken 25 yılını kutlayan model grubunun yıl dönümüne özel olarak bir versiyonun da sunulacağı açıklanan bilgile arasında. Kullanıcılarla ilke kez önümüzdeki hafta buluşacak olan E-Serisi Convertible’ın satışlarına 2017’nin ikinci yarısında başlanacak.