reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranlı Yotaphone uzun süren aradan sonra geri dönüyor

Yota‘nın çift ekranıyla fark yaratan telefonu Yotaphone, bir süredir sessizliğini koruyor. Son olarak 2015 yılında Yotaphone 2 ile karşımıza çıkan serinin 2016’da herhangi bir üyesinin duyurulmamış olması, telefonun kaderine terk edildiği düşüncesini ortaya çıkarmıştı. Fakat gelen son bilgiler, Yotaphone 3 ile birlikte serinin geri dönüş yapabileceğine işaret ediyor.

İlk duyurulduğundan beri Yotaphone’lar farklı yapılarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Fakat doğrusunu söylemek gerekirse üretici Yota’nın işleri son zamanlarda hiç iyi gitmiyor. 2015 yılında Yotaphone 2’yi Kuzey Amerika’da satışa sunmayı başaramayarak birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan ve siparişlerin iptal edilmesine sebep olan Yota, ZTE saflarına katıldığında Yotaphone 3 iddiaları ortaya çıkmış ancak 2016 yılında beklenen bu cihaz bir türlü gelmemişti. Instagram hesabında Yotaphone 2’yi paylaşan resmi sayfa, yorum kısmında sorulan bir soruyu cevapsız bırakmadı. Yotaphone 3’ün gelip gelmeyeceğini soran kullanıcıya Yotaphone 3 üzerinde çalışmalar yapıldığının müjdesini verdi. Telefonun ne zaman çıkacağı ve özelliklerinin ne olacağı hakkında ise herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Yeni Yotaphone ile ilgili iddialar ortaya çıkmaya başlamışken Yotaphone 2 kullanıcıları ise pek halinden memnun değil. Halen Android 5.0’da kalan telefona 2015 yılında yayınlanan Android 6.0 bile gelmedi. Yota önceki modelde kullanıcılara yaşattığı güncelleme çilesini Yotaphone 3’te sona erdirecek mi hep birlikte göreceğiz.