reklamı kapat

POPÜLER

YotaPhone

Yeni YotaPhone, tam dokunmatik e-mürekkep arka ekranla geliyor

Rus telefon üreticisi Yota Devices, e-mürekkep ekrana sahip yeni YotaPhone‘u Mobil Dünya Kongresi kapsamındaki bir etkinlikte duyurdu. Bir önceki modelin ayak izlerini takip eden yeni telefon, daha gelişmiş bir çift ekran deneyimi vadediyor. YotaPhone’da, biri normal bir diğeri çok çok az güç tüketen e-mürekkep teknolojili iki ekran bulunuyor. Kullanıcılar istedikleri takdirde güç tüketimini azaltmak için yalnızca e-mürekkep ekranı kullanabiliyor.
YotaPhone
Yeni YotaPhone’un arka yüzündeki Electronic Paped Display (EPD) olarak geçen e-mürekkep ekran 4,7 inç büyüklüğünde ve ön yüzdeki ekran gibi tamamıyla dokunmatik. Bu sayede artık bildirimleri görmek ve arama yapmak, mesaj yanıtlamak gibi birçok temel işlev bu ekran kullanılarak yapılabiliyor. InternetHub uygulaması sayesinde sosyal ağlara ait hesaplardan gelen güncellemeler, Put2Back uygulaması sayesinde ise her türlü görsel ve veri arka ekrana aktarılabiliyor. Bunun yanında EPD ekrana özel Sportscaster, Fitness Tracker ile iş ve kişisel hesapları birbirinden ayıran Multiple Personas uygulamaları da geliyor. Her Android uygulamasının bu e-mürekkep ekranla uyumlu olmadığını belirtelim.
YotaPhone
YotaPhone, e-mürekkep ekranı haricinde piyasadaki birçok akıllı telefonla oldukça benzer özelliklere sahip. 2,26 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800 işlemciyle gelen telefon, 8 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip. Görüntülü görüşme uygulamalarında kullanılabilen ön kamerasının çözünürlüğü ise 2 megapiksel. YotaPhone’un ana ekranı 5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlükte. AMOLED panelli ekranın piksel yoğunluğu değeri 442 ppi. 8,9 mm inceliğindeki telefonun pil kapasitesi ise 2.550 mAh. Henüz yalnızca prototip ürünler söz konusu olduğu için telefonun pil ömrünün nasıl olduğu hakkında kesin bir bilgi yok. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkması beklenen telefonun fiyatının, orijinal modelinin 499 dolarlık fiyatından çok yüksek olmayacağı tahmin ediliyor.
YotaPhone

İLGİLİ HABERLER