reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo ThinkBook Plus

Lenovo, e-mürekkep ekranlı dizüstü ile dikkat çekiyor

CES 2021’in en aktif firmalarından birisi kesinlikle Lenovo oldu. Firma fuar kapsamında 2021 ThinkBook Plus ile dikkat çekti. 

2021 Lenovo ThinkBook Plus, ekranı arkasında devasa diyebileceğimiz bir e-mürekkep ekran taşıyan bir dizüstü olarak dikkat çekiyor.  Burada spesifik olarak 12 inç boyutta ve 2560×1600 piksel çözünürlükte bir dokunmatik panel yer alıyor. Dizüstünün yine dokunmatik olan ana ekranı ise 13,3 inç boyutunda ve dıştakiyle aynı şekilde 2560×1600 piksel çözünürlük sunuyor. Dışındaki e-mürekkep ekran birçok farklı ama için özelleştirilen dizüstünün, bu ekranı altyapı gereği neredeyse hiç enerji harcamıyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere e-mürekkep ekrana özel bir arayüz hazırlayan firma, böyle bir sistemi doğru ve verimli kullanabilecek kişileri fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Modelde çizim, imza ya da not alma için bir kalem de bulunuyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Lenovo ThinkBook Plus teknik olarak standartlar dahilinde 

Model gücünü en üstte Intel’in 11. jenerasyon Core i7 işlemcisinden alıyor ve 1 TB’a kadar depolama ile 16 GB RAM ile donatılabiliyor. Bünyesinde dört ad5et USB-C portu yer alan ürün, 53 Whr pil paketine sahip. Bu pil ile model normal ekranı ile 15 saat, e-mürekkep ekranla ise 24 saat kadar pil ömrü getiriyor. İşlemciye entegre Intel Iris Xe iGPU grafik birimi kullanan dizüstü, maalesef ucuz değil. Harman Kardon ses sistemine sahip ürünün yurt dışı başlangıç fiyatı 1.549 dolar seviyesinde yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yardımcı yeni robotları karşınızda