reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung tanıttı; işte gelecekte hayatınızı kolaylaştıracak robotlar [İzle]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, CES 2021 kapsamında yeni robot modellerini de tanıttı. İşte öne çıkan detaylar;

CES 2021’in yıldızlarından olan Samsung, robot konusunda uzun zamandır çalışıyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl firmanın bir şef robotu ortaya çıkmıştı. Bu robot temel seviyede yemek hazırlayabiliyordu. Şimdi ise firmadan iki farklı robot geldi. Yukarıdaki videoda tanıtılan robotlar, kişilere ev hayatında yardımcı olmaya odaklanıyor. Gelişmiş yapay zeka sistemleri üzerine kurulan bu robotlar hemen ticari olarak satın alınabilecek seviyede değil. Firma halen burada bir gelecek gösterimi yapıyor. Baktığımız aman robotlardan Bot Handy isimli olan ev işlerine tam olarak bir yardımcı konumunda. Bu robot kirli bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirme ya da ortamdaki kirli çamaşırları kaldırma gibi işlemlerin altında kalkabiliyor.

Temel olarak bir koldan oluşan bu Bot Handy isimli robot, gerekli durumlarda size birer içki dahi koyabiliyor. Samsung imzalı bir diğer robot ise Bot Care adına sahip. Bu robot da temel olarak bir yapay zekalı asistan olarak gündelik hayatınıza yardımcı oluyor. Burada iş hayatına yönelik yardımlar da yapabilen robot, bünyesinde bir ekran taşıyor. Bu ekran görüntü konferans için kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, robot pazarının gizli devleri arasında yer alıyor

Firma gerçekten bu konuda çok ama çok büyük adımlar atıyor. Bu konuda en büyük firmalardan birisi ise biliyorsunuz artık bir Hyundai şirketi olan Boston Dynamics. Samsung’un da çok ciddi olduğu robot dünyası, bilim kurgu filmlerindeki gerçekliğe doğru emin adımlarla ilerliyor. Gelecek hem heyecan verici hem de bir bakımdan korkutucu görünüyor.