reklamı kapat

POPÜLER

samsung-POWERbot-VR9000

Samsung’un yeni robot süpürgesi sahnede

Samsung, tüm evi haritalayarak komutlarınız doğrultusunda hareket eden yeni robot süpürgesi POWERbot VR9000’i CES 2015’te tanıttı.

Akıllı ev temizliği makinelerine dair önemli adımlar atılmaya başlandı. Bu konudaki gelişmelerin son yıllarda en fazla göz önüne çıktığı platform tüketici elektroniği fuarları oldu. Bu yıl ki CES’te de ilginç ev temizliği aygıtları tanıtılıyor. İşte bunlardan biri de Samsung’un POWERbot VR9000 modeli robot süpürgesi. Verimli temizlik için bir rota belirleyebilen bu aygıt, dijital kamera ve sensörler kullanarak tüm evi ve odaları haritalayabiliyor.

samsung-POWERbot-VR9000Benzer robot süpürgelere göre 60 kat daha fazla yüksek emiş gücüne ve 10 santimetre daha uzun bir fırçaya sahip olan Samsung POWERbot VR9000, halı, karo ve parke gibi yüzeylerde etkili temizlik sağlıyor. Kablosuz uzaktan kumandasıyla yönetilebilen robot, pili azaldığında otomatik olarak kendi şarj noktasına gidebilecek kadar da akıllı. Samsung, henüz fiyatlandırma bilgisi açıklamazken modelin bahar aylarında satışına başlanacağı belirtiliyor.

YORUMLAR