reklamı kapat

POPÜLER

LG CLOi robot

LG, yeni nesil robotlarıyla geleceği tasarlıyor

CES fuarlarında robot konusunda her zaman öne çıkan LG, CES 2018‘i de boş geçmiyor. Bu doğrultuda şirket karşımıza yeni CLOi altında hazırladığı üç yeni robot ile çıkıyor.

Dediğimiz gibi robot konusuna büyük önem veren Güney Kore merkezli teknoloji devi, CLOi markası altında tanıttığı üç yeni çözümüyle insanlara yardımcı olmak istiyor. Bu noktada geliştirilen robotlardan ilki servis robotu olarak geçiyor. “Serving Robot” olarak isimlendirilen robot, konuklara ve müşterilere otellerde ya da havaalanı salonlarında hızlı ve verimli bir şekilde yiyecek içecek sunmayı amaçlıyor. Geliştirilen robot, yiyecek ya da içecekleri gün boyu teslim edebiliyor. Yerleşik raylı sistemi ile müşteriler tepsiyi kolaylıkla teslim alabiliyorlar. Teslimat onaylanmasıyla Serving Robot tek başına geri dönebiliyor.

Şirketin tanıttığı diğer robot ise Porter Robot olarak geçiyor. Konuk odalarına bagaj teslim etmek üzere tasarlanan Porter Robot, otel konaklamasında yavaş servis ve uzun bekleme sürelerinin yol açabileceği rahatsızlığı en aza indiriyor. Robot, hızlı giriş çıkış hizmeti yapıp ödeme işlemlerini tamamlayabiliyor. Robot aynı zamanda, zaman sıkıntısı yaşayan misafirlerin hızlıca çıkış yapmalarına ve bagajlarını dışarıda bekleyen arabaya hızlı bir şekilde teslim etmelerine imkan tanıyor.

LG’nin son robot modeli ise “Shopping Cart Robot” olarak geçiyor. Şirketin alışveriş sepeti robotu sayesinde müşteriler, yerleşik barkod okuyucu yardımıyla ürünleri okutarak ekran üzerinden ürün fiyatlarını görüntüleyip, alışveriş listelerini gözden geçirebiliyorlar. Robot, alışveriş yapanları akıllı telefon uygulaması üzerinden seçtikleri ürünlere de yönlendirebiliyor.

LG CLOi robot
LG CLOi robot
LG CLOi robot

LG CLOi robotlar, yapay zeka ile hizmet sektörünü buluşturuyor

Benzer bir yuvarlak hatlı gövdeye ve yüz ifadesine sahip CLOi robotlar, CES 2018’in en çok dikkat çekenleri arasında yer alıyor. Konu hakkında şirketin yaptığı açıklama ise şu şekilde geçiyor: “LG olarak, gelecekteki büyüme planımızın önemli bir parçası olan robot portföyümüzü müşterilerimizin hayatlarında gerçek anlamda rahatlık ve yenilik sağlayabilmek amacıyla genişletme konusunda kararlıyız.” açıklamasını yapan LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü Başkanı Ryu Hye-jung, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Robot endüstrisinin ilerlemesine katkıda bulunmak için yeni fırsatlar ararken ticari ve ev robotları özelinde de geniş bir ürün yelpazesi geliştirmeye devam edeceğiz.”