reklamı kapat

POPÜLER

Sandisk dünyanın en küçük 1 TB USB-C belleği

Karşınızda dünyanın en ufak 1 TB USB-C flaş belleği

Depolama çözümleri konusunda dünya devi Sandisk, CES 2018’de cebinize dünyaları sığdıran yeni USB-C flaş belleğini tanıttı.

Sayıları artan USB-C portlu dizüstü bilgisayarlar için oldukça önemli olan Sandisk‘in yeni flaş belleği, tam 1 TB depolama alanı sunuyor. Boyutu normal bir flaş bellekten çok da farklı olmayan ürün, şirket tarafından dünyanın en ufak 1 TB USB-C flaş belleği olarak lanse ediliyor. Henüz prototip aşamasında olmasına rağmen son haline ulaştığı görülen ürün, daha önce gördüğümüz “TB” seviyesindeki modellerden çok daha ince bir gövde kullanıyor. MacBook serisi modeller yanında USB-C portlu Android akıllı telefonlara da takılabilen belleğin hız değerleri paylaşılmıyor. Ancak bu boyutlarda çok yüksek aktarım hızlarına ulaşması kolay olmayan bellek, yine de büyük bir ilerleme anlamına geliyor. Bu da sayıları artan USB-C cihazlar için çok güzel görünüyor. Bu durum ayrıca 4K video çeken telefonlar için de güzel görünüyor. 4K videolar telefonlarda çok fazla yer kaplıyor ve böyle bir bellek tüm sorunları çözebilecek gibi duruyor.

Sandisk dünyanın en küçük 1 TB USB-C belleği

Sandisk, depolama konusunda sınırları zorluyor

Dünyanın en ufak 1 TB USB-C flaş belleğinin ne zaman satışa çıkacağı ya da fiyatı açıklanmıyor. Satış tarihi hakkında da bilgi verilmeyen cihaz, bazı tahminlere göre 300-350 dolardan biraz daha aşağıda raflardaki yerinin alıyor.