reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranlı YotaPhone 3’ün teknik özellikleri açıklandı

Farklı özellikleriyle uzun zamandır merak edillen YotaPhone 3, Samsung Galaxy Note 8 ile aynı dönemde duyuruldu. Çift ekranı verimli bir şekilde kullanmaya olanak sunan cihazın teknik özellikleri netlik kazandı.

Bildiğiniz gibi YotaPhone çift ekranlı yapısıyla adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Şimdi bu seri yeni bir cihazla taçlanıyor. Paylaşılan bilgilere göre YotaPhone 3’ün 5.5 inç AMOLED ekranı, arka yüzeyse ise 5.2 inç e-ink ekranı buluyor. Öndeki ekran Full HD, e-ink ekran ise HD kalitesinde görüntü sunuyor. İşlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 625’i tercih edilmiş. Ona 4 GB RAM eşlik ediyor. Söz konusu dahili depolama olduğunda ise iki farklı alternatif bulunuyor: 64 GB ve 128 GB. Telefonun kamerasına geldiğimizde ise bizi iki yana yerleştirilmiş 13 megapiksel ve 12 megapiksellik iki kamera karşılıyor. Cihazın güvenliğini sağlayan parmak izi okuyucu ise ana ekran tuşunun altında yer alıyor. Böylece telefonu açmak için cihazın arkasına veya yanına uzanmaya gerek kalmıyor.

Rusya tabanlı firmanın açıklamasına göre YotaPhone 3’ün 64 GB’lık versiyonu 350 dolardan alıcı bulacak. 128 GB dahili hafızaya sahip versiyonu alabilmek için ise 435 doları gözden çıkartmak gerekecek. Bu akıllı telefon için ön satışlar JD.com üzerinden 5 Eylül’den itibaren gerçekleştirilecek. Çin’deki satış ise 18 Eylül‘den itibaren başlayacak.