reklamı kapat

POPÜLER

YotaPhone 2 incelemesi

Beklenmedik çıkışıyla dikkatleri üzerine toplayan YotaPhone, ikinci modeliyle karşımızda. Daha güçlü donanım, daha yüksek çözünürlük ve daha havalı bir elektronik mürekkepli ekran.

Rus operatör ve genişbant servis sağlayıcısı Yota tarafından geliştirilen sıra dışı akıllı telefon YotaPhone 2012 senesinin sonunda kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Sürekli açık kalan elektronik mürekkep arka ekranıyla büyük ses getiren cihaz ikinci modeliyle karşımızda. Tasarım, donanım, güç ve servis gibi hemen her alanda büyük yenilikler sunan YotaPhone 2 bir devrimin başlangıcı olmasa da şaşırtıcı derecede başarılı. Cihazın her iki ekranı da önceki modele göre tatmin edici bir gelişim göstermiş. İlk modelde IPS LCD ekran tercih eden firma ikinci modelde AMOLED ekran sunuyor. 5 inç büyüklüğüne ulaşan ekran çözünürlük anlamında da önceki modele göre oldukça ileride.

Full HD çözünürlük sunan ana ekran 442 ppi yoğunlukla tartışmasız mükemmel bir görüntü sunuyor. Ekranın sağ ve sol çerçevelerinin ince olması onu çok daha şık yapıyor. YotaPhone 2’nin arka paneli kenarları kıvrımlı bir tasarıma sahip. Buna karşılık ön yüz uçtan uca pürüzsüz bir düzlükte. Arka panel de komple Gorilla Glass 3 dayanıklılık kaplamasına sahip. Mat ve çok yumuşak bir dokunuşu olan arka panel hem kenarlarındaki eğim hem de dokusuyla ergonomik bir tutuş sağlıyor.